Színházi előadás készül Presser Gábor életéről

Színházi előadás készül Presser Gábor életéről

Simon Kornél rendezésében színházi előadás készül Presser Gábor életéről. A 6szín csapata nyílt meghallgatást hirdet – adta hírül a Színház Online. Könyvek hírek mellé.

fk | 2022. február 10. |

A PRESSER – Zenés életút című előadás Presser Gábor önéletrajzi regénye nyomán készül. A darab bemutatójának várható időpontja 2022 június eleje. A Simon Kornél rendezésében megvalósuló előadáshoz férfi és női szereplőket is keresnek, a jelentkezés előfeltétele zenei képzettség és hangszeres tudás, a meghallgatásra két Presser-dalt kell vinni. Jelentkezni február 16-ig lehet az info@6szin.hu email címen (további részletek ITT).

PRESSER GÁBOR
Presser könyve I.
Helikon Kiadó, 2020, 520 oldal
-

Presser memoárja egy korszak tablója – írtuk, amikor megjelent a Presser könyve első része:

„Presser könyve utazás – térben és időben egyaránt. Nemcsak a saját és a korai Omega, majd LGT zenekar, illetve a vele dolgozó művészek hétköznapi küzdelmeinek, tettvágyának, lehetőségeinek és kudarcainak története, hanem az elmúlt 60 év Magyarországának, illetve a Vasfüggöny mögötti világ finom humorral megrajzolt portréja is.Miközben folyamatosan sztorizgat, abból, ahogy és amit mesél, kibontakozik a saját személyisége is: gesztusai, értékrendje, a dolgok menetéről alkotott elképzelései. A jól ismert dalok mögül előlép Presser Gábor, akinek szerzeményei már-már úgy működnek, mint Proust híres madeleine süteményei – amint megszólalnak, generációk sokaságában idéznek fel régi vagy újabb emlékeket: lázadásokat, kudarcokat, sikereket, szerelmeket, bulikat, barátságokat. Dalai a saját történeteink lettek, belénk ivódtak, hat évtizedet átölelő életműve fontos hivatkozási pont, inspiráció, erőforrás.”

PRESSER GÁBOR
Presser könyve II. 
Helikon, 2021, 424 oldal
-

Azóta már megjelent a Presser könyve 2. is, amelyben barátságok történetét, anekdotákat, világhírű zenészeket és szakmai kulisszatitkokat ismerhetünk meg közelebbről.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Már előjegyezhető Presser könyvének második része

Tegnap volt ötven éve, hogy bejelentették az LGT megszületését, ennek apropóján a Helikon Kiadó előjegyezhetővé tette Presser Gábor memoárjának második kötetét.

...

Presser nyerte a novemberi sikerlistát Kepes András Böjte Csaba előtt

Múlt hónapban a dobogó első helyét egy zenész legenda önvallomása érdemelte ki, amit a 2017-es Libri irodalmi közönségdíj nyertesének várva várt könyve követ, a listát pedig Böjte Csaba füveskönyve zárja.

...

Presser memoárja egy korszak tablója [zsebró]

John Lennon zongorája, Abbey Road, tokiói telefonok, világhírű zenészek, NDK-s lányok – ugyanakkor disszidáló barátok, meg- és kihallgatások, elmismásolt gázsik, Lee farmerek, tűrések, tiltások. Megjelent Presser Gábor önéletírása a Helikon Kiadónál.

Felültünk az Ithaka IC-re, hogy Ulysses és a szabadság nyomába eredjünk

Felültünk az Ithaka IC-re, hogy Ulysses és a szabadság nyomába eredjünk

Szabadság, irodalom, közösség és tomboló nyár – röviden így lehetne összefoglalni a Bloomsday Fesztiválon begyűjtött élményeket.

Szerzőink

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Az utolsó nagy felfedezés az óceánok mélyére visz – 5 érdekesség David Attenborough Óceán című könyvéből

Olvass!
...

Meg tudja-e gyógyítani az Adria a traumákat? Olvass bele Csigó Katalin új könyvébe!

Mi köze egy 17. javasasszonynak és budapesti altatóorvoshoz?

...

Mihez kezdünk a sorsunkat meghatározó családi mintákkal? – Olvass bele Kertész Edina új regényébe!

A Magda menekülése fontos történelmi események és családi titkok útvesztőjében kalauzolja az olvasót. Mutatunk egy részletet.

...

Miért ne írhatnánk át egy térképet, ha nem értünk egyet a határokkal? - Olvass bele Szeles Judit verseskötetébe!

Ezen a térképen biztos nem fogsz eltévedni, a versek biztosan fogják a kezed. 

SZÓRAKOZÁS
...

Megérkezett a Marék Veronika életét bemutató dokumentumfilm előzetese!

A szigetországban Marék Veronika főhőse, a kis piros oroszlán a bátorság elnyerésének szimbóluma lett.

...

Letiltások és beszólogatások – írók, akik a nyilvánosság előtt vesztek össze hírességekkel

Donald Trump, Lena Dunham és J. K. Rowling sem úszta meg a szájkaratét.

...

James Bondra Martini és nők helyett gyereknevelés vár

James Bondból tanár lesz.