A rendszeresen olvasók sikeresebbek és boldogabbak, mint nem-olvasó társaik, derült ki egy brit kutatásból, így megerősödött, hogy a szociális helyzet és az olvasási szokások összefüggenek. A könyvek népszerűsítése tehát akár a társadalmi mobilitás növelését is elősegítheti. 1500 embert kérdeztek meg.
- „Az az igazság, hogy 2013 van, nem 1813. Most már minden elektronikus: bármikor nézhetünk tévét vagy DVD-ket olvasás helyett. A könyvek az öregeknek valók, a legtöbb fiatal nem olvas” - mondta a 30-44 év közötti korcsoportba tartozó válaszoló.
- A rendszeresen olvasók úgy vélik, az olvasás meghatározza az életüket és boldogabbá teszi őket
- A felmérés szerint pedig ők többnyire a kifejezetten jó körülmények között élők közül kerülnek ki.
- A kutatás a szülők olvasáshoz való hozzáállása és a gyerekek későbbi olvasási szokásai közt is erőteljes összefüggést mutatott ki: azok, akiknek gyakran olvastak mesét gyerekkorukban, sokkal nagyobb eséllyel válnak rendszeres olvasókká (és fognak majd mesélni a saját gyerekeiknek), mint azok, akiknek nem.
- A Booktrust (a kutatást készítő jótékonysági szervezet) szerint „az olvasási szokások kulturális-társadalmi megosztottsága ahhoz vezet, hogy rengeteg gyerek életéből kimarad az olvasás élménye.”
Forrás: Guardian