Saját operája bemutatójára készül Margaret Atwood

.konyvesblog. | 2013. július 31. |

A legendás kanadai író-költő-színész, Pauline Johnson életét dolgozza fel az az opera, melyet májusban visznek először színre a vancouveri városi operaházban. A librettót Margaret Atwood írta, aki tizenöt éve kezdett dolgozni a projekten. Atwood döntésében annak idején szerepet játszott Johnson izgalmas személyisége: „Kettős életet is élt, melyben egy titkos szerelem, egy féltékeny nővér és egy korai haláleset is szerepet kapott”.

Johnson egy mohikán törzsfőnök és egy kvéker nő gyermekeként látta meg a napvilágot 1861-ben. Az opera azonban életének utolsó éveire koncentrál, és 1913-ban Vancouverben játszódik: Pauline Johnsonnak ekkor már nem csak a múltjával kellett szembenéznie, de meg kellett vívnia a maga csatáját a családtagjaival és a fájdalommal is (1913-ban mellrákban halt meg).

A projekt, bár már 1999-ben elkezdődött, többször elakadt. Tobin Stokes zeneszerző tavalyi felkérésével és egy vancouveri alapítvány anyagi támogatásával végül azonban sínre került, és már semmi sem áll a jövő évi bemutató útjába. Atwood egyébként nem mozog idegenül az opera világában, világhírű disztópiájából, A szolgálólány meséjéből készült darabot 2000-ben mutatta be a dán királyi opera, igaz, a librettót akkor a brit Paul Bentley írta.

Forrás: Guardian

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

5 empatikus készség, ami megmentheti a párkapcsolatodat

Nincs párkapcsolat konfliktus nélkül – a kérdés tehát nem az, hogyan kerüljünk el egy összezördülést, hanem hogy hogyan kezeljük együttérzéssel. Íme öt tipp egy egészségesebb kapcsolatért.

...
Zöld

8 meglepő tény arról, hogyan hat az olvasás az agyadra

Hogyan hat egy jó könyv a memóriánkra? Milyen pszichés problémákkal szemben segít az olvasás? Az olvasás jótékony hatásait gyűjtöttük össze nyolc pontban.

...
Zöld

Meg fogsz lepődni, hogy milyen régi a reggeli kávéd

Biológusok megfejtették, hogy az arabica kávé több százezer évvel ezelőtt, természetes kereszteződés folytán alakult ki. Könyvek hírek (és kávé) mellé.