Pingvint találtak a budapesti rendőrök a Dózsa György úton

Pingvint találtak a budapesti rendőrök a Dózsa György úton

Befogtak egy Dózsa György út közepén "totyogó" pingvint a rendőrök tegnap hajnalban. Az eseményről Budapesti Rendőr-főkapitányság fotókat is posztolt. Könyvek hírek mellé.

fk | 2022. március 10. |

A XIV. kerületi rendőrkapitányság járőrei és a velük közös szolgálatot ellátó polgárőrök szerdán hajnalban figyeltek fel a Dózsa György úton sétáló pingvinre. „Mivel az Antarktiszig hosszú lett volna a séta, megfogták a madarat, takaróba tekerték, és épségben átadták a Fővárosi Állat- és Növénykertnek" - fogalmaztak az MTI-hez eljutatott közleményben.

Ehhez hasonló esetek a valóságban ritkán történnek meg, gyerekkönyvekben annál inkább. Nekünk rögtön Oliver Jeffers A pingvin és a kisfiú című könyve jutott eszünkbe, amelybe simán beleillene a vándorútra induló pingvin figurája, sőt, ő a történet egyik főszereplője.

OLIVER JEFFERS
A pingvin és a kisfiú
Ford.: Demény Eszter, Pagony, 2017. 40 oldal
-

Az északír származású író-illusztrátor mesekönyvében egy kisfiú egy nap egy pingvint talál az ajtaja előtt. A fiú – a budapesti rendőrökkel ellentétben – nem az állatkertbe viszi el a madarat, hanem segít neki visszajutni a Déli sarkra. A hazafelé tartó úton azonban rádöbben, hogy a kis pingvin nem eltévedt, csak magányos volt. Visszafordul érte és mivel különleges barátság szövődik köztük, ezután közösen hajóznak tovább. 

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Pingvin költözik a Százholdas Pagonyba

...

Szingapúr nem kér a meleg pingvinekből

...

Mesekedvencek, amelyekben az állatok játsszák a főszerepet

Az év vége az az időszak, amikor már a szülők is sokkal tudatosabban nézik a gyerekkönyveket, mi pedig most nekik akarunk segíteni. Ezúttal a Szívünk rajta könyvei közül válogattunk, és olyan könyveket kerestünk, melyekben az állatok fontos szerepet játszanak.

Kiemeltek
...

Závada Péter: Minden az Énről szól, az összes kütyünk neve is

Závada Péterrel beszélgettünk a Könyves Magazin podcastjéban új kötetéről, az Éngépről. Hallgassátok!

...

Dalszerzők kulisszatitkai vagy csak egy koncert? – zenei programok a Nyári Margón

Kísérőzene irodalom mellé.

...

Mutatjuk, kik közül kerülnek ki a 2025-ös Mastercard - Alkotótárs ösztöndíj nyertesei (2. rész)

Hamarosan 54 pályázat közül választja ki a zsűri azt a két győztest, akik 3-3 millió forint támogatást kapnak kötettervük megvalósításához. 

Olvass!
...

Hogy illik viselkedni túszejtés esetén? – Olvass bele Fredrik Backman regényébe!

A hisztiző túszok vagy a rendőrkézre kerülés a rosszabb?

...

Mit tennél, ha egy gyilkossal ülnél egy autóban? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe!

Egy kocsi nagy sebességgel halad az erdőben. Te inkább kiugranál vagy megküzdenél a sofőrrel az irányításért? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe. 

...

Létezhet barátság pingvin és ember között? Olvass bele Sibylle Grimbert Az utolsó egyed című regényébe!

Sibylle Grimbert regénye egy nem mindennapi barátság lebilincselő története. Mutatunk egy részletet.

A hét könyve
Kritika
"Istenről és Édesanyáról vagy jót vagy semmit" – Ongjerth Hanna: Fecskefészek
Hogyan folytatódik a Trainspotting? Szervkereskedelem, pornó, felnőttkori kiégés

Hogyan folytatódik a Trainspotting? Szervkereskedelem, pornó, felnőttkori kiégés

Irvine Welsh ikonikus története nem állt meg egy regénynél, a Trainspottingnak előzménye és számos folytatása is van.