Itt az Olga Tokarczuk-könyvkalkulátor!

Itt az Olga Tokarczuk-könyvkalkulátor!

ro | 2022. március 04. |

A lengyel Olga Tokarczuk 2018-ban kapta meg az irodalmi Nobelt, az indoklás szerint azért, mert műveiben "mindent felölelő szenvedéllyel ábrázolja a határok átlépését mint életformát".

Ha valaki még nem ismeri a könyveit, annak jó hír, hogy elérhető - igaz, angol nyelven - egy olyan kalkulátor, amely segít dönteni, melyik könyvvel lépjünk be a Tokarczuk-univerzumba. Ehhez persze meg kell adni néhány adatot, például, hogy mennyit olvasunk egy nap, vagy hogy lassan vagy gyorsan haladunk-e az olvasásban.

Átlagos olvasási sebességgel, ha valaki egy nap egy órát tud az olvasásra szánni, akkor például a kalkulátor szerint tíz nap alatt lehet a Hajtsad ekédet a holtak csontjain át című Tokarczuk-könyv végére érni. Aki kipróbálná, IDE kattintson!

Ha pedig elolvasnátok, mit írtunk a Bizarr történetek című novelláskötetéről, akkor ezt a cikkünket ajánljuk:

Olga Tokarczuk megalkotta a filozofikus horrort
Olga Tokarczuk megalkotta a filozofikus horrort
Tovább olvasok

Forrás: LitHub

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Irodalmi alapítványt hoz létre Olga Tokarczuk

...

Olga Tokarczuk 2018 és Peter Handke 2019 irodalmi Nobel-díjasa!

...

Olga Tokarczuk megalkotta a filozofikus horrort

A hét könyve
Kritika
Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról
Izgalmas könyvújdonságok a Tavaszi Margón – programajánló 2. rész

Izgalmas könyvújdonságok a Tavaszi Margón – programajánló 2. rész

Újra Margó, újra teméredk izgalmas megjelenés! Idén tavasszal sem lesz hiány könyves újdonságokban, ezért ebben a listában összegyűjtöttük nektek, hogy április 4. és 6. között milyen bemutatók várnak rátok.

Hírek
...

Schillinger Gyöngyvér nyerte idén a Békés Pál-díjat

...

Hatalmas összefogással indul az Esterházy-ház felújítása

...

Távozik a Színház folyóirat szerkesztősége

...

Meghalt Richard Chamberlain, a Tövismadarak csábító papja

...

Krasznahorkai László regénye rangos irodalmi díjat kaphat Londonban

...

Mi a szabadság? Itt a Pynchon-adaptáció hosszú előzetese!