Járd be otthonról a New York-i Közkönyvtárat!

Járd be otthonról a New York-i Közkönyvtárat!

Könyves Magazin | 2020. július 23. |

A New York-i Közkönyvtár emblematikus épület, és még az is ismeri (vagy ismerni véli), aki sosem járt az amerikai metropoliszban, hiszen itt irtottak szellemet Bill Murrayék, itt akart örök hűséget esküdni Mr. Bignek Carrie Bradshaw, és itt olvasgatott az Álom luxuskivitelben Hollyja is. 

A járvány miatt a többség egyhamar nem fog repülőre ülni, de akit érdekelnek a New York-i Közkönyvtár titkai, az most egy virtuális idegenvezetésen vehet részt, amelyben történészek mesélnek a páratlan épületről és történetéről. Az idegenvezetők nem feledkeznek meg a dekoratív részletekről, de gondjuk van arra is, hogy virtuálisan elvigyék az érdeklődőket a végtelen könyvespolcokkal teli raktárakba, a pazar olvasótermekbe, megmutassák az igazi Micimackót (azt, amelyik Milne meséjét ihlette), továbbá olyan zugokat, ahová nem feltétlenül vetődik el egy sima könyvtárlátogató.

Forrás: AD

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Újra lehet válogatni a polcokról az újranyílt fővárosi könyvtárakban

Holnaptól újra lehet válogatni a polcokról a Fővárosi Szabó Ervin már újranyílt könyvtáraiban, így nem szükséges előzetesen megrendelni a könyveket. Kényelmi szolgáltatásként az előjegyzés ingyenessége viszont szeptember 6-ig megmarad.

...
Hírek

Népkonyha volt, most a világ egyik legszebb könyvtára

Volt már népkonyha, karavánszeráj, sőt még egy mecset istállójaként is funkcionált, néhány éve viszont teljes felújításon esett át az az isztambuli könyvtár, amelyet most a világ egyik legszebbjeként emlegetnek.

...
Hírek

Száműzték Orwellt a kínai iskolák könyvtáraiból

A kulturális forradalom óta először végeztek tisztogatást a kínai könyvtárakban - az intézkedés eredményeként a politikailag inkorrektnek tartott könyveket szedték le a polcokról.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Picasso átka nem fogott: Francoise Gilot a kortárs festészet nagyasszonyaként halt meg

Százegy évesen elhunyt Francoise Gilot francia művész, akit egy magyartól tanult festeni, túlélte Picassót és a saját jogán emelkedett a 20. századi festők legnagyobbjai közé.

...
Nagy

Tóth Krisztina: A mesterséges intelligencia soha nem helyettesítheti az emberi alkotást

Bemutatták Tóth Krisztina új, Ahonnan látni az eget című kötetét. A novellák az elmúlt öt év lenyomatai, olyan aktualitásokra reflektálnak, mint hogy milyen helyzetben vannak a melegek, hogyan írnak majd az írók a jövőben, vagy elveheti-e a művészek munkáját a mesterséges intelligencia. 

...
Nagy

Kafkánál a valóság az igazi rémálom, az élet pedig maga a reménytelenség

Franz Kafka az idegenség írója, aki a létezésben nem talál semmiféle otthonosságot – az ember létét a világban kiúttalan, elidegenedett, szorongással és félelemmel teli állapotként jeleníti meg, elsősorban a groteszk és az irónia segítségével, egy szürreális, mégis ismerős világ megteremtésével. Újraolvasó rovatunk májusi könyve Kafka talán leghíresebb műve, A per

...
Nagy

Az izlandi Dan Brownt keresték, ezért megírta első krimijét Lilja Sigurðardóttir

Lilja Sigurðardóttir az izlandi krimi fontos szerzője, Csapda című regényét most fordították magyarra. Az éppen Budapesten tartózkodó szerzőt a regény kapcsán kérdeztük többek között a skandináv krimiről, írói rutinjáról, az izlandi társadalomról, kokaincsempészetről és homoszexualitásról. 

...
Panodyssey

Borda Réka: Hová lettek a tárgyak az irodalomból? [Tárgydilemmák]

"A szépirodalom persze az ember, nem a környezet nagy kérdéseit taglalja – mindazonáltal környezetünk nemcsak hogy nem elhanyagolható, hanem sok esetben minket meghatározó dolgok összessége, amelyek funkcióval való megtöltése képes színesíteni, mélységgel megtölteni az irodalmi alkotásokat. Elvégre tárgyaink és tereink mi magunk vagyunk: nincs civilizáció, ha mi, emberek nem alakítjuk környezetünket." Borda Réka Tárgydilemmák című esszésorozatának következő részében azt vizsgálja, hogyan és miért hiányzik a materialitás irodalmunkból.

...
Nagy

A Dreherek sikertörténetét csak az államosítás tudta megakasztani

A Dreher bejáratott márkanév Magyarországon, a mögötte meghúzódó család- és cégtörténet pedig legalább annyira színes, szerteágazó és fordulatokkal teli, mint az elmúlt durván kétszáz év magyar történelme. Iglódi Csaba első regénye, a Dreher-szimfónia négy tételben meséli el az egymást követő generációk felemelkedését.

Hírek
...
Podcast

Dezső András: Portik nélkül nem is lehetne tanítani a kilencvenes évek történelmét

...
Gyerekirodalom

Sárkányos, balatoni, pöttyös - A legújabb gyerekkönyvek közül válogattunk!

...
Szórakozás

Good Omens 2: Angyal és démon újra zűrt kavar a Mennyben, Földön, Pokolban

...
Hírek

Thomas Cromwell imakönyvét találták meg a Hever-kastélyban

...
Hírek

Melyik lesz 2023 legjobb első könyve? Már lehet nevezni a Margó-díjra

...
Könyvtavasz

Kányádi Sándor történetei a Hargita tájairól mesélnek medvékkel, rigókkal és málnaszörppel

...
Hírek

Minden harmadik ember az olvasásba menekül, ha rossz napja van

...
Hírek

Margócsy: Petőfi nem különleges, hanem normál jelenség a nagy magyar költők sorában

...
Szórakozás

Könyvhét, Wes Anderson, Hamlet és Édes Anna [PROGRAMAJÁNLÓ]