A korona új évadából kirajzolódok, milyen nyomás nehezedett Dianára

November 9-én folytatódik a II. Erzsébet királynőről és a brit királyi családról szóló sorozat az ötödik évadával a Netflixen. A korona új epizódjaiban Károly és Diana házasságának felbomlása lesz a fókuszban, mutatjuk az előzetest!

fk | 2022. október 21. |

Hamarosan érkezik A korona legújabb, ötödik évada, amelyben Imelda Staunton alakítja II. Erzsébetet. Az új részek a királyi család 1990-es éveit idézik fel, amikor Károly és Diana házassága felbomlott. A walesi hercegné 1997-ben autóbalesetben vesztette életét Párizsban.

A korona tarolt az Emmy-gálán, A szolgálólány meséje negatív rekordot döntött
A korona tarolt az Emmy-gálán, A szolgálólány meséje negatív rekordot döntött

A Netflix lett az idei Emmy-díj nagy nyertese, hiszen 209 jelöléséből összesen 44 díjat hozott el. 

Tovább olvasok

Fülöp herceget ezúttal Jonathan Pryce alakítja. Diana walesi hercegnét Elizabeth Debicki játssza,  III. Károly brit királyt (akkor még herceget) pedig Dominic West. Az új évadban a királyi család válságba kerül, és felmerül, hogy a botrányok vajon ártanak-e a nemzet megítélésének is. A Windsor-ház éppen ezért megpróbál más példát mutatni, ennek azonban súlyos ára van. Diana történetén keresztül pedig az is kirajzolódik, hogy a királyi családhoz való hűség, hogyan tudja csapdába ejteni az embert.

A sorozatot néhányan kritizálták a történelmi pontatlanságai miatt. A korona alkotója, Peter Morgan azonban hangsúlyozta a sorozathoz végzett kutatások alaposságát, és szellemében igaznak nevezte.

A hatodik évad forgatását a királynő halálának napján, szeptember 8-án, és az uralkodó temetésének napján is felfüggesztették. II. Erzsébetről több cikkben is megemlékeztünk:

II. Erzsébet a corvinákat is megnézte 1993-ban Budapesten

II. Erzsébet a gyerekek szívét is meghódította

Elhunyt II. Erzsébet brit királynő, aki ott volt a világháborúban és az elsők között küldött e-mailt

15 miniszterelnök szolgált az uralkodása alatt – II. Erzsébet páratlan életútja

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Károly és Diana házasságának felbomlását mutatja be A korona ötödik évada

Az ötödik évad a királyi család 1990-es éveit idézi fel.

...

A korona tarolt az Emmy-gálán, A szolgálólány meséje negatív rekordot döntött

A Netflix lett az idei Emmy-díj nagy nyertese, hiszen 209 jelöléséből összesen 44 díjat hozott el. 

...

Testőrökkel is beszélgetett Andrew Morton a II. Erzsébetről szóló új életrajzhoz

Andrew Morton írt már sikerkönyvet Diana hercegnőről. A II. Erzsébet-életrajz az eredeti tervek szerint csak jövőre került volna a boltokba, a haláleset miatt viszont előrehozták a megjelenést novemberre.

KÖNYVHÉT
...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

Űrverseny és hatalom a Kádár-korban / Flair #7

A 70-es évek űrversenyébe helyezett történet egy csillagász morális dilemmáin mutatja be az egyén és a hatalom viszonyát. 

...

Vérszerződést kötünk, hogy komfortzónán kívüli könyveket olvasunk! / Flair #6

A Vigadó tér 18-as standjánál az olvasó podcasterek vakmerő kihívásra vállalkoznak: álkapcsolatok, escortnapló és feminista fantasy. Hallgassátok!

A hét könyve
Kritika
Sosem volt még ennyire vicces a halál – Vajna Ádám regényéről
„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.

Kiemeltek
...

Sosem volt még ennyire vicces a halál – Vajna Ádám regényéről

Milyenek voltak egy hóhér hétköznapjai? Vajna Ádám Ami valójában Fancsikán történt című regénye a hét könyve.

...

David Szalay: A főhősöm éppen olyan rejtélyes, mint bármelyik igazi ember

Miért lényeges, hogy a főhős mit és hol ebédel? És tud-e a szerző pszichológiai kórképet festeni a szűkszavú Istvánról?

...

Szabó T. Anna: A legbátrabb a pályakezdő, aki leírja az első sort

Bemutatjuk a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 2026-os zsűrijét: Szabó T. Anna beszél alkotásról, magányról és bátorságról.

Krasznahorkai László visszatért, de a mi telepünk nem változott meg

Krasznahorkai László visszatért, de a mi telepünk nem változott meg

Krasznahorkai László 2017 után visszatért a magyar olvasóihoz, és nyilvánosan felolvasott: a Sátántangóból, hogy értsük meg, mi a baj a messiásvárással. Beszámolónk a telepről.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

bs
bs

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10