Testőrökkel is beszélgetett Andrew Morton a II. Erzsébetről szóló új életrajzhoz

Andrew Morton írt már sikerkönyvet Diana hercegnőről. A II. Erzsébet-életrajz az eredeti tervek szerint csak jövőre került volna a boltokba, a haláleset miatt viszont előrehozták a megjelenést novemberre, írja az MTI.

sa | 2022. szeptember 15. |

II. Erzsébet a múlt héten csütörtökön, 96 évesen hunyt el. Halála miatt hozták előbbre Morton műve, a The Queen kiadását.

"Hosszú és emlékezetes uralkodása alatt II. Erzsébet családjának és országai tágabb famíliájának szentelte magát. A nemzeti ünnepek és gondok - köztük a Covid-19 járvány - idején ő volt a ragasztó, amely összetartotta a nemzetet. 

Az életrajz egyik kihívása és gyönyörűsége az volt, hogy megrajzolhattam a szenvtelenség álarca mögött rejlő nő karakterét"

- idézte Mortont a könyvet kiadó Grand Central Publishing közleménye.

A kiadó szerint Morton műve levéltári kutatásokon, valamint a palota titkainak ismerőivel, magántitkárokkal és testőrökkel való hosszú kapcsolatán alapul.

A szerző írt már könyvet - engedélyük nélkül - Vilmos walesi hercegről és Meghan sussexi hercegnőről, azonban a Dianáról írott, 1992-ben megjelent könyvén együttműködött a néhai hercegnővel, aki elismerte, hogy gondjaik vannak férjével, az akkori Károly herceggel, aki III. Károly néven lépett II. Erzsébet örökébe. A brit író híres könyve Diana igaz története címmel jelent meg magyarul.

Ezeket a könyveket keresd, ha tetszett a Spencer!
Ezeket a könyveket keresd, ha tetszett a Spencer!

Mindössze 72 óra történetét sűríti össze a Spencer című film, amelyben Diana hercegnő nemcsak boldogtalan házasságával, de a királyi családdal is kénytelen szembenézni. Három könyvet ajánlunk, amelyek lazán kapcsolódnak a filmhez.

Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

II. Erzsébet a corvinákat is megnézte 1993-ban Budapesten

A csütörtökön elhunyt II. Erzsébet és férje, Fülöp herceg 1993 májusában látogattak el Magyarországra, ahol Göncz Árpád akkori köztársasági elnök fogadta őket.

...

II. Erzsébet a gyerekek szívét is meghódította

A csütörtökön elhunyt II. Erzsébet rendkívül népszerű volt, amit mi sem mutat jobban, minthogy alakja több, gyerekeknek szóló kötetben is felbukkan. Ezek közül mutatunk meg most hármat.

...

Elhunyt II. Erzsébet brit királynő, aki ott volt a világháborúban és az elsők között küldött e-mailt

A XX. század egyik utolsó nagy tanúja volt. 96 évesen hunyt el, 70 évig ült a brit trónon.

...

Spiró György: Hungária és Magyarország nem azonos

...

Závada Péter: Minden az Énről szól, az összes kütyünk neve is

...

Kustos Júlia: Ez a kötet hangos kiabálás

SZÓRAKOZÁS
...

11 filmadaptáció, amiről meg se mondanád, hogy könyvből készült

Lássuk, meg tudunk-e lepni!

...

Johnny Depp megint őrült főgonoszt alakít: itt a Mr. Hyde képregény előzetese!

Ezúttal nem film, hanem grafikus regény készült a klasszikus regényből.

...

Nolan ott forgatja az Odüsszeiát, ahol másoknak korlátozzák a szabadságjogát

Egy csúnya politikai konfliktusba futott bele a produkció.

A hét könyve
Kritika
Foci, szex és nagy pénzek: tényleg játék az élet a profi sport világában?
A szemünk előtt hullik szét az amerikai álom: 100 éves A nagy Gatsby 

A szemünk előtt hullik szét az amerikai álom: 100 éves A nagy Gatsby 

1925-ben jelent meg F. Scott Fitzgerald meghatározó alkotása. Mit jelent ma A nagy Gatsby?