Könyvesblokk: Szofija Andruhovics, Feszty Árpádné, Shirin Ebadi

.konyvesblog. | 2017. február 20. |

kblog_kblokkfejlec_1_1_2_2.jpgInduljon a hétfő három erős és izgalmas nővel: egy hűséges árvával a Monarchiából, egy előkelő családból származó úrilánnyal és egy iráni ügyvéddel, aki nem hagyta, hogy a hatalom eltapossa. 

Szofija Andruhovics: Felix Austria

andru110_medium.jpgA századforduló Monarchiájában játszódik az ukrán szerző egyelőre előrendelhető kötete, és két nőről mesél, akik sorsa szétválaszthatatlanul összefonódik. Sztefanija, a narrátor árva, szülei a saját otthonukban égtek halálra, őt pedig egy orvosnő veszi magához. A lány hálából szolgálni kezdi, és - mintegy inverz Édes Annaként -majdnem megfojtja a gondoskodásával; szolgálat közben pedig egyre csak egy pravoszláv papról álmodozik. A Felix Austria Sztefanija és az orvosnő kapcsolatának pszichológiai portréja, egy regény a függés természetéről.  

Fordította: Mihályi Zsuzsanna, Typotex, 2017, 272 oldal, 3200 HUF

Feszty Árpádné Jókai Róza: Akik elmentek…

Feszty Árpádné Jókai Róza: Akik elmentek…

Szépmíves, 2017, 282 oldal, 3490 HUF

 

Jókai Róza igen előkelő családot tudhatott magáénak. Apját Andrássy Gyulának hívták, nevelőapját Jókai Mórnak, nagyanyját Laborfalvi Rózának, férjét pedig Feszty Árpádnak.  Visszaemlékezéseiben megelevenedik a színészvilág és fellebben a fátyol az apró titkokról, de mesél gyerekkorról, szerelemről, és természetesen Jókairól és a Jókai-perről is, és közben portrét rajzol apja kortársairól Gárdonyitól Bródy Sándorig, Munkácsytól Mednyánszkyig. A Szépmíves gondozásában megjelent könyv az asszony mindkét memoárját tartalmazza.

Shirin Ebadi: Szabadnak születtem – Egy iráni nő harca az igazságért

Shirin Ebadi: Szabadnak születtem – Egy iráni nő harca az igazságért

Libri, 2017, 270 oldal, 3499 HUF

 

Az iráni emberi jogi ügyvéd és aktivista, Dr. Shirin Ebadi arról mesél a könyvében, hogyan küzdött az országában a demokráciáért, a törvény előtti egyenlőségért és a szólásszabadságért. Munkája milliókat inspirált, ám hazájában nem nézték jó szemmel a ténykedését, és az állandó megfigyelés és megfélemlítés pokollá tette az életét. Az iráni hatóságok végül arra kényszerítették, hogy vonuljon önkéntes száműzetésbe: lányát és nővérét letartóztatták, férjét kémkedéssel vádolták, első muszlim nőként szerzett Nobel-díját elkobozták, irodáját bezáratták, és koholt adóügyi vádakkal minden vagyonától megfosztották. A könyvben kirajzolódnak a mai Irán erővonalai, és megismerjük Ebadi személyes harcát, amelyet a családjáért és a hivatásáért vívott.

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk.