Meglepő, hogy ki taszította le a trónról Rebecca Yarrost

Meglepő, hogy ki taszította le a trónról Rebecca Yarrost

Jamie Olivernek úgy tűnik, megbocsátotta a közönség a gyerekkönyves esetet. Rebecca Yarros pedig még így is mindhárom kötetével ott van a top 50-ben az Egyesült Királyságban. 

bzs | 2025. február 06. |

Az első heti fantasztikus eladási rekordok után – amiről mi is beszámoltunk ittRebecca Yarros Ónixviharát egy szakácskönyv taszította le a bestseller listák éléről. Jamie Oliver Easy Air Fryer receptjei uralják ezen a héten Nagy-Britanniában a top 50-es listát a Nielsen teljes piacot vizsgáló felmérése szerint. 

jamie oliver
Easy Air Fryer - Big & Bold Delicious Food
Flatiron Books, 2025, 224 oldal

Rebecca Yarros kötetének eladása 87,5 százalékos esést produkált előző héthez képest, így már csak a harmadik helyen tanyázik a forrólevegős sütőkre specializálódott Oliverhez képest. A szakács 35 784 példányt adott el ebből a kötetből, 82 százalékkal többet, mint a tavaly ősszel végén polcokra kerülő Simply Jamie-ből, igaz, az 4 fonttal drágább is, mint a mostani gyűjtemény.

Az ismert brit szakácsnak ez a 21. kötete, és ezzel együtt összesen 71 hetet töltött a különféle könyveivel a top 50 valamelyik helyén. 

Ugyanakkor azt is jelenti, hogy a közönségben nem hagyott mély nyomot a tavalyi mesekönyves fiaskó, amikor az ausztrál őslakosok ábrázolása miatt a Penguin Random House UK kiadó kénytelen volt visszahívni a kötetet a felháborodás hatására.

A toplistán az 50-ből 13 új megjelenés van, azonban csak Oliver került fel a non-fiction listára. A második legjobban szereplő kötet Freida McFadden új kötete, a The Crash. A top 10-be főleg puhakötéses fikciós könyvek kerültek, mint Jennie Godfrey The List of Suspicious Things és Samantha Harvey Orbital című kötetei. Bal Khabra a nyolcadik helyet foglalja el korcsolyázós sorozatának második kötetével, a Spirallal. És Dilly Court Poppy’s Choice című könyve, Rookwood Chronicles nyolcadik része is helyet kapott a toplistán. 

Yarros a harmadik kötetének visszaesése ellenére a sorozat másik két részével is stabilan tartja magát a listán. Ráadásul a visszaesés ellenére is az Ónixvihar a legjobban fogyó fikciós kötet majdnem négyszer annyi eladott példánnyal, mint az őt követő Asako Yuzuki Butter című kötete.

Forrás: The Bookseller

Fotó: Jamie Oliver Facebook-oldala

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Jamie Oliver megsértette az ausztrál őslakosokat, visszahívják a mesekönyvét

Visszahívják Jamie Oliver gyerekkönyvét, mert az sértő és leegyszerűsítő az Ausztrál őslakosokkal szemben. A Penguin Random House UK Kiadó és az író közösen vállalja a felelősséget.

...

Jamie Oliver diszlexiás, mégis írt egy gyerekregényt

A világhírű szakács most megjelent gyerekkkönyvében a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek is szeretne segíteni. 

...

Jamie Oliver végre elolvasott egy könyvet

Hírek
...

Hogyan mondható el a középkorúság története? – Jövőre érkezik az új Grecsó-kötet!

...

Barnás Ferenc regénye megjelent angolul

...

2025-ben ezek voltak Barack Obama kedvenc könyvei

...

„Több mint egy milliót buktam” – Grecsó Krisztián a pályája elejéről mesélt

SZÓRAKOZÁS
...

Ezekkel a krimikkel oldják meg a gyilkosságot a Tőrbe ejtve harmadik részében

„Uramisten, ez gyakorlatilag egy összefoglaló arról, hogy kövessék el ezt a bűntényt!" 

...

Johnny Depp belevág A Mester és Margarita megfilmesítésébe

Vajon melyik szerepben gondolkodik?

...

Örkény egy percben: egy elegáns férfi az elmegyógyintézetbe megy kalapot vásárolni

Újabb Örkény egyperces animáció! 

Listák&könyvek
...

Frei Tamás politikai thrillere vezeti a Bookline novemberi toplistáját

...

Bill Gates karácsonyi könyvlistáján egy polipos szerelmi történet is szerepel

...

Boldog születésnapot, Budapest! 4 izgalmas könyvet ajánlunk