A patriarchális elnyomásról szóló kötettel zárul Jack Ketchum kannibálhorror trilógiája

A patriarchális elnyomásról szóló kötettel zárul Jack Ketchum kannibálhorror trilógiája

Brutális horrorral zárul a trilógia, de akinek sikerül átrágnia magát az erőszakos részeken, kíméletlen társadalomkritikát kaphat.

ta | 2025. március 25. |

Harmadik kötetével lezárul Jack Ketchum világhírű kannibálhorror trilógiája – közölte a 2018-ban elhunyt, négyszeres Bram Stoker-díjas amerikai szerző magyar kiadója, az Agave. A Friss hús április 1-én érkezik a hazai könyvesboltokba Uram Tamás fordításában.

Jack Ketchum, Lucky McKee
Friss hús
 Agave Könyvek, Ford. Uram Tamás, 2025, 240 oldal

Jack Ketchum volt az írói álneve Dallas William Mayrnek, aki bár dolgozott színészként, tanárként, irodalmi ügynökként és faanyag-kereskedőként is, végül a horror területén alkotott maradandót. Négyszer kapta meg a műfaj legnevesebb elismerését, a Bram Stoker-díjat, 2011-ben pedig a World Horror Convention a legnagyobb horrorszerzőknek járó irodalmi díjjal tüntette ki. Több művét is megfilmesítették, hetvenegy évesen, 2018 elején hunyt el.

Az áprilisban megjelenő kötetet Lucky McKeevel közösen írták, az író-rendező-színést Ketchum több művét is szélesvászonra adaptálta.

Kíméletlen társadalomkritika az erőszakon túl

A Dead River-trilógia zárása nem csupán egy brutális horror történet, hanem kíméletlen társadalomkritika és az emberi természet legsötétebb oldalának tükre. A Friss hús nem pusztán rémisztgeti az olvasót, de gondolkodásra is késztet, ígéri a kiadó.

Egy átlagos amerikai család életébe pillanthatunk be, de a látszat idillje mögött szörnyű titkok lapulnak. Amikor az apa, Chris Cleek rábukkan az erdőben a vad Nőre, ahelyett, hogy elsétálna, foglyul ejti, hogy saját beteges vágyait kielégíthesse és megmutassa családjának, hogyan kell „megzabolázni” a természet erőszakosságát.

A hatalom és a mások feletti uralkodás iránti vágy azonban szörnyű árat követel.

A regény brutális őszinteséggel tárja elénk az emberi kegyetlenséget, a patriarchális elnyomást és a civilizáció álságosságát. Míg egyesek számára megrázó az erőszak vizualitása, azok, akik mélyebbre ásnak, olyan történetet találnak, amely szembesít az emberi gyarlósággal és a hatalmi visszaélések következményeivel.

Nyitókép forrása: Agave - Steve Tornton

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Hamupipőke a cukormázas szerelmet testhorrora cseréli

Ebben az új horrorban most kívül-belül megismerhetjük Hamupipőkét.

...

Ha így hívnak, akkor inkább ne szerepelj horrorban + 3 horror könyv

A horrorban sem mindegy ám, hogy hogy hívnak. Mert bizony ez is eldöntheti, kit kap el a szörny elsőként. Könyvek hírek mellé! 

...

Magyar horror western hódít Amerikában

Veres Attila sikereit követően most Ferenc K. Zoltán Fekete Kolostor című regénye is megjelent angol nyelven. A sikerről a szerzőt is megkérdeztük.

Vass Dorottea: Olvasni kell. Csak nem mindegy, hogyan, mit és mikortól

Vass Dorottea: Olvasni kell. Csak nem mindegy, hogyan, mit és mikortól

Kell-e attól tartani, hogy a digitális eszközök hamarosan teljesen felfalják az olvasás kultúráját?

Szerzőink

chk
chk

10 kevésbé ismert történet a 100 éve született Janikovszky Éváról

Bakó Sára
Bakó Sára

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Kiemeltek
...

„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

A szerző szerint sok olyan magyar regény és sok olyan szerző van, aki megállná a helyét angolszász piacon is.

...

Német sztárnőgyógyász: A menopauza nem a női erő elvesztését jelenti

A menopauza alapvetően olyan, mint egy kártyapakli, és nem mindegy, hogy milyen lapokat osztottak nekünk.

...

„Ne várj 60 éves korodig, hogy szépnek lásd magad” – Puskás Ágotával a mentális egészség fontosságáról

Mit tehetünk a mentális egészség érdekében a húszas éveink alatt? Puskás Ágota író volt a TBR podcast vendége.

SZÓRAKOZÁS
...

A Harry Potter-filmek színésze szerint ez a legjobb film a sorozatban

Daniel Radcliffe egy podcastben mesélt arról melyik részeket szereti a leginkább. 

...

Tokió és a magány: film készült Kavakami Mieko melankolikus történetéből

Kavakami Mieko Instagram-oldalán jelentette be a hírt. A filmet májusban bemutatják Cannes-ban.

...

Bejelentették az új Trónok harca-film címét

A Targaryen-dinasztia alapítójáról és Westeros meghódításáról szól.

Listák&könyvek
...

BookTok-sikerszerzők Budapesten: 8 program, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

Romantasy, gimis szerelem és K-pop – 10 könyv, amit ne hagyj ki a bookvibeZ fesztiválon!

...

J. K. Rowling és a Magyar Péter-képregény nyerte a márciust a Bookline-on