- A Budai Pop az Ivan and the Parazol ötödik stúdióalbuma, a zenekar viszont új irányokba akart kísérletezni, ehhez pedig más nézőpontot kerestek. Így készült a lemez mellé egy kötet is, ami a novellák mellett két verset is tartalmaz. A kötet írásai az album egy-egy dalához kötődnek.
- A felkért írók és költők a következők: Babiczky Tibor, Czinki Ferenc, Harag Anita, Jakab Péter „Fürge”, Kemény István, Kemény Zsófi, Lackfi János, Poós Zoltán, Seres Lili Hanna és Vitáris Iván.
- A bemutatón elhangzott, hogy sok olyan ember volt, aki a felkérés szempontjából szinte adta magát, és volt egy-kettő, akit Czinki Ferenc javasolt.
- A zenekarnak volt már hasonló kollaborációja, mégpedig Thuróczy Szabolccsal egy korábbi Margón, annak egy színházi vonulata volt.
- A novelláknál sokan személyes élményt vettek alapul, de elhangzott az is, hogy Kemény Zsófi remélhetőleg nem a való életből vett példát - ő a Sötét című dalhoz írt egy novellát.
- A felkért szerzők felé csak annyi volt a megkötés, hogy a zenekar örülne, ha az írások az adott dalhoz és a budapesti identitáshoz kötődnének, de "amúgy mindenki azt csinál, amit akar".
- Kemény Zsófi el is mondta, hogy ő általában az ilyen felkéréseknél nem szokta felhasználni az adott témát, és itt az volt a jó, hogy elsőként választhatott: "Azt írom ilyenkor mindig, amit akarok, bár itt nagyon erős volt a téma".
- Az arculat kitalálását mindig hosszú gondolkodási folyamat előzi meg, a határidő nyomására viszont valahogy mindig lesz egy használható ötlet. A borítót Ghyczy Dia tervezte, a rajta látható szájak pedig azt mondják, hogy Budai Pop.
- A dalszövegírás kapcsán Kemény Zsófi elmondta, hogy a dalfutáros szereplése óta többen felkérték már, tapasztalata szerint ez akkor sikerül jól, ha az előadó nem tör írói babérokra. Babiczky Tibor csak azt vállalja el, ami érdekli, vagy amit sokra tart zeneileg.
- A könyvben amúgy QR-kódok vannak, amelyekhez Spotify-linkek és klipek vannak hozzárendelve.
A beszélgetést itt hallgathatjátok végig: