Támogasd te is az Irodalmi Diszkót!

Támogasd te is az Irodalmi Diszkót!

Újraindulna az Irodalmi Diszkó, melynek követei között számos író és irodalmár található. Ha adománygyűjtő akciójuk sikeres lesz, akkor jövőre egy nagyszabású irodalmi fesztivált rendeznének Pécsen.

Könyves Magazin | 2020. október 14. |

Az Irodalmi Diszkó egy Kiss Tibor Noé és Csordás Kata ötlete nyomán létrejött pécsi kezdeményezés, amelynek során a hagyományos irodalmi esteket, könyvbemutatókat zenés programok követték. Eleinte az irodalmár résztvevők működtek közre zenei szettek összeállításával, később koncertekre is sor került. 2012 és 2018 között 45 önálló estet rendeztek, és az eddigi utolsó programként 2018 novemberében egy kétnapos Irodalmi Diszkó Fesztiválra került sor. A rendezvényeken összesen 86 író, irodalmár, DJ, zenész, zenekar lépett fel. Az eseménysorozatot korábban főként a József Attila Kör és a Szépírók Társasága támogatta, a kétnapos fesztivál létrehozását pedig a Magvető Kiadó, illetve a honoráriumukról való lemondással maguk a szerzők segítették.

Az Irodalmi Diszkó újraindítását szolgálja, hogy a projekt egy sikeres pályázat nyomán lehetőséget kapott arra, hogy elinduljon a Swimathon Pécs 2020 elnevezésű adománygyűjtő kampányban, amelyet a Pécsi Közösségi Alapítvány szervez. Az Irodalmi Diszkó követei (akik között számos ismert író és irodalmár is található) a szervezet honlapján keresztül gyűjtik az adományokat, amelyek révén 2021 tavaszán (és kellő felajánlás esetén esetben 2022-ben is) létrehozható egy nagyszabású, komoly irodalmi rendezvény Pécsen.

Az Irodalmi Diszkó kampányáról ITT tudhatsz meg még többet.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Kováts Adél átvezet egy kapcsolaton [FILMPREMIER]

Kováts Adél főszereplésével Háy János Egy férfi című novelláját felhasználva Grosan Cristina rendezésében készített kisfilmet az október 15-18. között megrendezésre kerülő Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásár. 

...

Molnár Ferenc és a Trapp család is szignózta a New York-i kávézó vendégkönyvét

Egy különleges oldalt posztolt Facebook-oldalán a New York-i Leo Baeck Intézet: a Cafe Eclair vendégkönyvét nem más szignálta 1951-ben, mint Molnár Ferenc, alatta pedig a Trapp család szignói láthatók.

...

A '80-as években ellopta, most visszaküldte a könyvet

Egy bűnbánó könyvtolvaj most küldött vissza egy regényt, amelyet még a nyolcvanas években tulajdonított el a pécsi könyvtárból.

A hét könyve
Kritika
Mario Vargas Llosa utolsó regénye elégikus óda a latin-amerikai népzenéhez
Nagy László 100: ma lenne, aki átvinné fogában a szerelmet a túlsó partra?

Nagy László 100: ma lenne, aki átvinné fogában a szerelmet a túlsó partra?

100 éve született Nagy László költő. Az egyik legismertebb versével emlékezünk meg róla.

Olvass!
...

Mit tennél, ha egy gyilkossal ülnél egy autóban? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe!

Egy kocsi nagy sebességgel halad az erdőben. Te inkább kiugranál vagy megküzdenél a sofőrrel az irányításért? Olvass bele Alex Pavesi krimijébe. 

...

Létezhet barátság pingvin és ember között? Olvass bele Sibylle Grimbert Az utolsó egyed című regényébe!

Sibylle Grimbert regénye egy nem mindennapi barátság lebilincselő története. Mutatunk egy részletet.

...

Újra megjelent magyarul minden idők egyik legnépszerűbb norvég regénye: olvass bele!

A féltestvér négy generáción keresztül vezeti végig az olvasót egy család szövevényes történetén. Mutatunk egy részletet.

Hírek
...

Látványos csaták szélesvásznon: jön a mozikba a Hunyadi

...

Hogyan dolgozz hatékonyan? Íme Yuval Noah Harari tippjei!

...

Heller Ágnes hagyatéka a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba kerül

...

Nem vicc: akár a te verseid is megjelenhetnek Simon Márton kiadójánál