A Hosszúlépés könyvben folytatja budapesti sétáit

A hosszúlépés.járunk? csapata nyolc éve szervez városi sétákat, hamarosan pedig könyvük jelenik meg, amely négy sétaútvonal segítségével mesél Budapestről.

ro | 2021. november 02. |
Koniorczyk Borbála és Merker Dávid
Hosszúlépés Budapesten - Séták, titkok, történetek
21. Század Kiadó, 2021
-

Nyolc éve sétálnak hivatásból Budapesten, a városban, amit a legjobban szeretnek. Koniorczyk Borbála és Merker Dávid közösen alapította a városi sétákat szervező céget, és a hosszúlépés.járunk? közel nyolcezer sétájából több százat vezettek már. Rendszeresen írnak, nyilatkoznak, szakértenek a főváros múltjáról, jelenéről, híres nőiről.

Hamarosan megjelenik az első könyvük, amely négy, fotelből és valóságban is bejárható sétával vezet keresztül a fővároson, hogy megismertesse az olvasókkal azokat a tarkabarka, időnként vidám, máskor szomorú, cigaretta-, vágottliba-, parfüm- és pincedoh-, de legfőképp összetéveszthetetlenül Budapest-szagú sztorikat és (anti)hősöket, amelyektől a főváros az, ami.

A szerzők így vallanak a városról:

"Tudjuk hol lakott itt Vörösmarty Mihály. És Littmann Pepi, az ortodox zsidó férfiimitátor, a pesti orfeumok sztárja. És hogy kik faragták Budapestet márványból és koszlott Trabant-ülésből. Kik voltak a szerencselovagok, hivatásos bajkeverők, hazafiaskodó zsidók és sóletzabáló fajvédők, a megalomániások, a minden rendszerhez ügyesen simulók, a házat a lakók kényelme elé helyező Bauhaus-hívek és a stukkóleverős IKV-szakik, akik megformálták a budapesti utcákat és azok látszólag értelmetlen kiszélesedéseit, az értéktelen homlokzatok mögé dugott értékes házakat, a budai villák és a pesti kapualjak párhuzamos világait. 8 éve sétálunk hivatásból Budapesten, a városban, amit a legjobban szeretünk."

A Hosszúlépés Budapesten című kötet várhatóan december elején jelenik meg, ITT bele is olvashattok a könyvbe.

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Patti Smith Pilinszkyt és Adyt szavalt Budapesten

Szerda este Budapesten, a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben adott koncertet Patti Smith, aki magyar verseket is szavalt.

...

Nyáry Krisztián felidézte, mikor Szentkuthy Miklós megáldotta Budapestet

Vasárnap megkezdődött az egyhetes 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten. Ennek apropóján Nyáry Krisztián felelevenítette Facebookon azt az esetet, amikor Szentkuthy Miklós író, esszéíró, műfordító bíborosi ruhában áldást osztott.

...

Térey János posztumusz Budapest díszpolgára lett

 tavaly nyáron elhunyt író helyett a díszpolgárságot özvegye, Harmath Artemisz vette át. Kerpel-Fronius Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese a Facebook-oldalán emlékezett meg róla.

...

Puskás Panni: Az első novellámat remegve küldtem el az Élet és Irodalomnak

...

Ismernünk kell a Földet, hogy változtatni tudjunk – a Zöld könyv podcast könyvajánlója

...

Ezeket te is megteheted a Föld védelméért – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

SZÓRAKOZÁS
...

Jövőre érkezik a Dűne 3?

Nyáron forgatják a Dűne-sorozat befejező részét. Mutatjuk, mit lehet tudni.

...

Mit olvasnak A Fehér Lótuszban?

Megérkezett a harmadik évad, itt az ideje, hogy felidézzük, miket olvastak az előző évadok szereplői! 

...

Voldemorttól Almássy grófig: 8 adaptáció, amiben a Konklávé színészét láthatod

Ralph Fiennes az 1990-es évek hősszerelmesétől a főgonoszig számos szerepet eljátszott már. Mutatjuk!

Hírek
...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

...

Kevin Spacey A brutalista sztárját is zaklatta?