Ők hárman vannak még versenyben a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjért

Ők hárman vannak még versenyben a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjért

Kormányos Ákos, Puskás Panni és Vida Kamilla lett a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíj idei három jelöltje.

ro | 2021. december 02. |

Kilencedik alkalommal adják át idén a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjat, amelynek célja a legtehetségesebb pályakezdők, a már rendszeresen publikáló, az adott évben új kötettel jelentkező, 35 évesnél nem idősebb szerzők támogatása, számukra egy évnyi nyugodt munkakörül­mények biztosítása, új művek megszületésének ösztönzése, a kiadott mű németországi megjelentetésének elősegítése.

A díjazott a nettó 6 ezer eurós ösztöndíj mellett lehetőséget kap a Solitude Akadémia által biztosított egyhónapos stuttgarti alkotói tartózkodásra, és az elismerés kiegészül a Literarisches Colloquium Berlin (LCB) által felajánlott egyhónapos berlini ösztöndíjjal, valamint a Stuttgarti Magyar Intézetben megrendezett szerzői esttel is.

A jelöltek tízes listáját most három névre szűkítette a zsűri, így továbbra is az esélyesek között van Kormányos Ákos, Puskás Panni és Vida Kamilla. Hogy hármójuk közül ki nyeri az ösztöndíjat, az december 9-én 17 órakor derül ki az Írók Boltjában.

Forrás: Litera

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Megvannak a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíj idei jelöltjei!

Kilencedik alkalommal adják át idén a legtehetségesebb pályakezdőket támogató, hatezer euróval járó Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjat. Mutatjuk, kik az idei esélyesek!

...

Bartók Imre kapta a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjat

Majmom, Vergilius című könyvével Bartók Imre író lett a nyolcadik alkalommal átadott Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíj idei győztese

...

Harag Anita nyerte idén a Horváth Péter Irodalmi Ösztöndíjat

Hírek
...

„Sosem olvastunk még ehhez hasonlót” – Bartis Attila regényét méltatja egy rangos külföldi díj zsűrielnöke

...

Margó-díjas szerzőkkel is találkozhatsz a veszprémi Holtszezonon

...

Krasznahorkai László: Béla, gyere vissza

...

Nemzetközi figyelem övezi Zoltán Gábor nyilas terrorról szóló regényét

...

Ez a fantasy-rajongók trükkje az elmélyült olvasáshoz

...

Idén sem maradunk új Knausgård-regény nélkül

Kiemeltek
...

Minden a Heated Rivalry-ről fog szólni? Ez várható 2026-ban a BookTokon!

Milyen könyves trendekre figyel idén a TikTok?

...

Az idei év nagy dobása: ezeroldalas Pynchon-könyv jön magyarul

Már nem kell rá sokat várni.

...

Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Mutatjuk, hogy milyen nonfiction könyvekkel érdemes kezdeni az évet.