Még merészebb lesz Gillian Anderson szexuális vágyakról szóló könyvének folytatása

Gillian Andersonnak a nők vágyairól szóló kötete óriási siker lett, olyannyira, hogy már tervezi a folytatást. Az alapgondolat ugyanaz: várja a nők leveleit a saját szexuális fantáziáikról.

bzs | 2025. április 25. |

Gillian Anderson folytatást tervez 2024-ben megjelent Vágy című kötetének, amiben 174 nő szexuális fantáziáit gyűjtötte össze. A színésznő felhívására: „Írd meg, mire gondolsz, amikor a szex jár a fejedben!" ezernél is több levél érkezett a nők szexuális fantáziáiról. A könyv ötletét részben Andersonnak a Szexoktatásban alakított szerepe, részben pedig Nancy Friday 1973-as kult klasszikusa, a My Secret Garden: Women’s Sexual Fantasies című kötete adta.

Gillian Anderson
Vágy - Anonim levelek Gillian Anderson válogatásában
Gabo Kiadó, 2024, 440 oldal, Ford.: Ballai Mária

Saját vágyait is megírta

A 2024 őszén megjelent gyűjteményben 174 levél került be névtelenül Anderson kommentárjaival, illetve ő maga is leírta a saját vágyképét, természetesen név nélkül (a könyvről itt írtunk, itt pedig bele is olvashatsz). A most bejelentett folytatás a színésznő tervei szerint „még nemzetközibb és még merészebb lesz".

Anderson május 23-ig várja a szexuális fantáziákat leíró leveleket: „Akár igazi lepedőakrobata vagy, akár még csak álmodozol az első csókról, akár az utolsó betűig elolvastad a Vágyat, akár csak hallottál róla, szeretném hallani a vágyaidat – és ezúttal mindent mesélj el!"

Az első kötet nők ezreinek adta meg a lehetőséget, hogy szabadon beszélhessenek a szexről szégyen nélkül, ítélkezésmentesen,

magukra ismerjenek ismeretlenek szavaiban, és reflektáljanak a saját vágyaikra – előfordulhat, hogy életükben először" – foglalta össze a színésznő, miért volt számára fontos ez a gyűjtemény. „De a Vágy olyan sok lehetőséget megnyitott olyan sok ember számára, hogy érzésem szerint még csak az elején járunk egy sokkal mélyebb párbeszédnek" – fűzte hozzá.

Anderson, ahogy az első kötet esetében is, minden megjelent levélért 500 font adományt ajánl fel egyenlően elosztva a Women for Women International és a War Child alapítványoknak. Ezt a kiadója, a Bloomsbury további 50 ezer fonttal toldotta meg.

(The Guardian)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A szexuális fantáziáiról sok nő soha, senkinek nem beszél – Olvass bele Gillian Anderson könyvébe!

Gillian Anderson kötetében nők névtelenül beküldött szexuális vágyait teszi közzé, hogy ledöntse a fantáziálást övező tabukat. 

...

Gillian Anderson 174 nő szexuális vágyairól írt könyvet

A színész a könyvével azt szeretné megmutatni, milyen sokfélék a szexuális fantáziáink, és lebontaná a szexet övező tabukat.

...

Gillian Anderson mindent tudni akar a szexuális fantáziáidról

A világ minden tájáról származó nők fantáziáit várja, hogy ötven évvel az eredeti kötet után megmutassa, mire gondolnak a nők, ha a szexre gondolnak.

SZÓRAKOZÁS
...

Szerinted is túl sok a szex a Hunyadiban? Megbírságolták a TV2-t

A csatornának több mint 6 millió forintot kell fizetnie.

...

Megvan az új Harry Potter, Ron és Hermione!

Több tízezer gyerekszínészből választották ki őket.

...

Az Amazon elkaszálta, a rajongók harcba szálltak Az Idő Kereke fantasy-sorozatért

Fel akarják kelteni más streamingszolgáltatók figyelmét.

Jón Kalman Stefánsson: Semmi sem akadályozhatott meg az írásban

Jón Kalman Stefánsson: Semmi sem akadályozhatott meg az írásban

Jón Kalmann Stefánsson két magánkiadás után robbant be igazán. Ha nem fut utána egy kis kiadó, talán ma nem is ismernénk. Interjú.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

A szexipar valósága: a testi piszkot le lehet mosni, a lelki megterhelést nem

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Szembenézni a halott testvérrel, akit mindig jobban szerettek

Olvass!
...

Magyaroknak: Boldog új évet, franciáknak: itt egy tál here - Olvass bele egy francia kalandjába a magyar nyelvvel!

Egy francia fiatalembernek igen megyűlik a baja a magyar nyelvvel. A megoldás: értelmetlen francia mondatokat kitalálni, amik hasonlóan hangoznak magyarul. Olvass bele!

...

„Idegrendszerük épségét kockáztatva rakosgatják bábuikat” – Olvass bele Bartók Imre sakkregényébe!

Bartók Imre új regénye a sakk világát helyezi középpontba, és egy zseniális, de annál közönyösebb főhőssel utazza végig Francaországot. Egy sakkverseny se volt még olyan izgalmas, mint itt. Olvass bele!

...

Mi történik, ha egy anya csak az utolsó gyerekét szereti?

Zajok a házban, amiket csak egy anya hall meg...