„Remélem, hogy az így felszabadult időt fel lehet használni arra, hogy az ember megtalálja a belső békéjét, és mindenre lehetőségként tekintsen” – üzente videójában a karanténra utalva Edith Eva Eger. A magyar származású szerző A döntés című könyve sokak számára az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb olvasmánya volt. Kritikánkban ezt írtuk róla: „Maga a memoár nem más, mint ennek a nagyon nehéz, sokszor kockázatos és gyötrelmes útnak a leírása, és ezt érzékeltette a szerző azzal is, hogy négy nagy fejezetre osztotta kötetét: Börtön, Szökés, Szabadság, Gyógyulás. Ezzel a négy fogalommal egyszerre ragadta meg saját élettörténetét, és ezek mentén értelmezte magának és pácienseinek fejlődési folyamatát is, és a kettőt párhuzamba állítva mutatta be.”
A túlélők, és nem az áldozatok vére folyik bennünk - Könyves magazin
Fotó: Jordan Engle Miért döntött úgy, hogy könyvet ír az életéről? A magyar származású Edith Eva Eger fiatalkorában tehetséges balett-táncos volt, ám karrierje derékba tört, amikor családjával együtt Auschwitzba hurcolták. Szüleit elveszítette, ő azonban nővérével együtt túlélte a borzalmakat, és azóta klinikai pszichológusként segít másoknak a traumák feldolgozásban.
Edith Eva Eger mostani videójában arra buzdít mindenkit, hogy a világjárvány közepette is lássuk meg a lehetőséget mindabban, amit ez a helyzet hozott és hoz az életünkbe, fordítsuk a javunkra, és hagyjuk, hogy olyan készségeket fedezzünk fel magunkban, melyekről nem is sejtettük, hogy rendelkezünk velük. Az író azt mondja, a maga részéről úgy tekint a világra, hogy mindenben van valamilyen ajándék - a teljes videót itt tudjátok megtekinteni:
Edith Eva Eger legújabb könyve, amely nemrég jelent meg az Egyesült Államokban, hamarosan magyarul is olvasható lesz. Az ajándék – Tizenkét életmentő lecke segít abban, hogy megszabaduljunk romboló mintáinktól és bénító gondolatainktól, és ezáltal szabadon élvezhessük az életet.
„Nem tudjuk semmissé tenni a szenvedést, nem tudjuk megváltoztatni, ami történt – de dönthetünk úgy, hogy megkeressük az életünkben rejlő ajándékot. Sőt: megtanulhatjuk értékelni a sérülést. A legfurcsább, amit megtanultam a pokolban, hogy a szenvedés ajándék” – vallja Edith Eva Eger.
Forrás: Nyugati tér blog