Edith Eva Eger: Mindenben van valamilyen ajándék

Edith Eva Eger: Mindenben van valamilyen ajándék

A döntés című könyve szerzője videóban üzent az olvasóknak - szerinte minden élethelyzetben meg kell látni a lehetőséget, és ez alól a mostani sem kivétel.

Könyves Magazin | 2020. május 18. |

„Remélem, hogy az így felszabadult időt fel lehet használni arra, hogy az ember megtalálja a belső békéjét, és mindenre lehetőségként tekintsen” – üzente videójában a karanténra utalva Edith Eva Eger. A magyar származású szerző A döntés című könyve sokak számára az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb olvasmánya volt. Kritikánkban ezt írtuk róla: „Maga a memoár nem más, mint ennek a nagyon nehéz, sokszor kockázatos és gyötrelmes útnak a leírása, és ezt érzékeltette a szerző azzal is, hogy négy nagy fejezetre osztotta kötetét: Börtön, Szökés, Szabadság, Gyógyulás. Ezzel a négy fogalommal egyszerre ragadta meg saját élettörténetét, és ezek mentén értelmezte magának és pácienseinek fejlődési folyamatát is, és a kettőt párhuzamba állítva mutatta be.”

A túlélők, és nem az áldozatok vére folyik bennünk - Könyves magazin

Fotó: Jordan Engle Miért döntött úgy, hogy könyvet ír az életéről? A magyar származású Edith Eva Eger fiatalkorában tehetséges balett-táncos volt, ám karrierje derékba tört, amikor családjával együtt Auschwitzba hurcolták. Szüleit elveszítette, ő azonban nővérével együtt túlélte a borzalmakat, és azóta klinikai pszichológusként segít másoknak a traumák feldolgozásban.

Edith Eva Eger mostani videójában arra buzdít mindenkit, hogy a világjárvány közepette is lássuk meg a lehetőséget mindabban, amit ez a helyzet hozott és hoz az életünkbe, fordítsuk a javunkra, és hagyjuk, hogy olyan készségeket fedezzünk fel magunkban, melyekről nem is sejtettük, hogy rendelkezünk velük. Az író azt mondja, a maga részéről úgy tekint a világra, hogy mindenben van valamilyen ajándék - a teljes videót itt tudjátok megtekinteni:

Edith Eva Eger legújabb könyve, amely nemrég jelent meg az Egyesült Államokban, hamarosan magyarul is olvasható lesz. Az ajándék – Tizenkét életmentő lecke segít abban, hogy megszabaduljunk romboló mintáinktól és bénító gondolatainktól, és ezáltal szabadon élvezhessük az életet.

Edith Eva Eger
Az ajándék
Libri, 2021, 400 oldal

„Nem tudjuk semmissé tenni a szenvedést, nem tudjuk megváltoztatni, ami történt – de dönthetünk úgy, hogy megkeressük az életünkben rejlő ajándékot. Sőt: megtanulhatjuk értékelni a sérülést. A legfurcsább, amit megtanultam a pokolban, hogy a szenvedés ajándék” – vallja Edith Eva Eger.

Forrás: Nyugati tér blog

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Mengele egy karlegyintéssel a gázkamrába küldte őket

...

A túlélők, és nem az áldozatok vére folyik bennünk

...

A karantén az, ahol a valódi kérdések visszhangozni kezdenek az ember fejében - Maradj otthon #14

Rettenetesen bizarr úgy felébredni, hogy a valóság az abszurd rémálom, miközben az álmod teljesen szokványos és hétköznapi.

A hét könyve
Kritika
A gamer közösség mutat kiutat az elitiskola fojtogató valóságából
Egy mélyen eltemetett, megrázó emlék éled fel egy anya-lánya kapcsolat útvesztőjében

Egy mélyen eltemetett, megrázó emlék éled fel egy anya-lánya kapcsolat útvesztőjében

Donatella Di Pietrantoni Törékeny kor című regényében az anya nézőpontjából látunk és értelmezünk minden helyzetet. Kritika.

Gyerekirodalom
...

„Nem jöhetnek rá, hogy nem ember vagyok” – folytatódnak az alakváltó gyerekek kalandjai, olvass bele!

Olvass bele a Woodwalkers második részébe!

...

Amikor Hitler ellopta a rózsaszín nyuszimat: olvass bele a valaha írt egyik legfontosabb gyerekkönyvbe!

 Judith Kerr német származású brit szerző a saját és családja történetét írta meg gyerekkönyvében.

...

A gyerekek új barátai a született újrahasznosítók, a Kacatkák

Sally Gardner kétrészes könyvsorozatából sok mindent megtudunk a tengerek élővilágáról is, és arról, miért használjuk tévesen a „szemét” kifejezést.