Summa Artium díjat nyert az Aegon Művészeti Díj támogatásával megvalósult „Középiskolai irodalmi tancsomagok” projekt.
A Summa Artium Díjak a kultúrával és művészetekkel együttműködő, azokat kiemelkedő módon támogató vállalatok és magánszemélyek elismerését szolgálják. A projekt-kategóriában azok a kezdeményezések nyerhetnek, amelyekben az együttműködő felek kölcsönösen előnyös, innovatív és újszerű módon használják erőforrásaikat. A „Középiskolai irodalmi tancsomagok” - projekt a zsűri döntése alapján 2013 legfigyelemreméltóbb együttműködése a nonprofit és a vállalati szféra között.
Az AEGON Művészeti Díj és a Magyartanárok Egyesülete együttműködésében létrejött tancsomagok elsősorban a középiskolákban tanító pedagógusok számára nyújtanak módszertani segítséget ahhoz, hogyan lehet a kortárs irodalom iránt fogékonnyá és értő olvasóvá tenni a tizenéveseket. Mind a nyolc eddigi nyertes műről (ezek Spiró György, Rakovszky Zsuzsa, Térey János, Csaplár Vilmos, Jónás Tamás, Grecsó Krisztián, Esterházy Péter és Barnás Ferenc írásai) készült tancsomag a díj honlapjáról ingyenesen letölthető.
A tancsomagok a módszertani segítség mellett arra is tartalmaznak javaslatot, hogy mikor és miért érdemes egy-egy művet tanítani, valamint kitérnek arra is, hogy a különböző életkorú, eltérő szociális hátterű, más-más olvasási tapasztalattal bíró diákoknak milyen megközelítések lehetnek érdekesek. A díjalapító szándéka szerint további óravázlatok is készülnek, a további díjazott művekről, valamint a pedagógusok szavazatai alapján a döntős könyvek közül azokról, amelyeket a legszívesebben tanítanának.
Barnás Ferenc író, aki 2013-ban kapta az Aegon Művészeti Díjat, így vélekedik a kezdeményezésről: „Volt egy idő, amikor irodalmat tanítottam középiskolásoknak, így hát saját tapasztalatból tudom, milyen érzékenyek, illetve kritikusak a gyerekek ebben az időszakukban. Nagy megtiszteltetés, de még nagyobb kihívás lenne számomra, ha akár csak egyetlen pedagógus is tanítani akarná a Másik halált. Azoknak a szakembereknek pedig külön köszönet, akik elkészítették a segédanyagot a regényhez. Ezzel talán sikerül egy kicsit közelebb hozni – az amúgy főként „örök értékekhez” szoktatott – tizenévesekhez azt, hogy bizonyos emberek esetében mit is jelent a mában élni, mi mindent jelenthet az, hogy kortárs.”
A 2013. évi díjakat 2014. március 11-én, a Mecénás Napi Gálán vették át a nyertesek.