Britney Spears

Britney Spears önéletrajzából már több mint kétmillió példány kelt el

És ezek csak az amerikai eladások.

ki | 2024. január 12. |
britney spears
A bennem lévő nő
Ford. Babits Péter, Alexandra, 2023, 319 oldal
-

Alig három hónapja jelent meg Britney Spears önéletrajza, A bennem lévő nő, de ezalatt csak az Egyesült Államokban összesen több mint kétmillió példányt adtak el belőle könyv, e-könyv és hangoskönyv formátumban – közölte kiadója, a Gallery Books. Ahogy mi is beszámoltunk róla, az énekesnő memoárjából (olvass bele) már a megjelenés követő első héten több mint egymillió példány fogyott, és azonnal a New York Times bestseller-listájának élére került. 

Az újabb mérföldkőre az énekesnő is reagált: „Köszönöm minden rajongómnak, hogy támogattak engem és a történetem. Szeretlek titeket!” Az amerikai eladások mellett a könyv

vezette az eladási listákat Kanadában, az Egyesült Királyságban és Ausztráliában is, világszerte pedig több mint hárommillió példányban adták ki.

Kritikánkban azt írtuk: „(...) ez a memoár sokkal inkább szimbólum, egy rendkívül méltatlan jelenség mementója, és ha optimisták vagyunk, akkor a megjelenése valamiféle változást is elindíthat. Britney Spears eseténél ugyanis nincs tökéletesebb, világszerte ismert példa arra, hogy mire képes a szexizmus, nemcsak mikroszinten (egy családban), de kulturális és társadalmi értelemben is.”

Britney Spears memoárja rákényszeríti a médiát, hogy szembenézzen saját, ordító szexizmusával
Britney Spears memoárja rákényszeríti a médiát, hogy szembenézzen saját, ordító szexizmusával

A bennem lévő nő című könyvében a pop hercegnője végre maga meséli el a történetét, mások róla szóló fals narratívái helyett. 

Tovább olvasok

Podcastunkban pedig beszéltünk arról, hogy hogyan vált Britney Spears számára a kezdetben menekülést jelentő zenéből csapda, hogy ki, hogyan és mit tálalt eddig az énekesnő viselt dolgairól, és ehhez képest mit mesél ő a könyvében élete legszomorúbb eseményeiről. Szóba került továbbá, hogy miért van ennek a kötetnek fontos társadalmi üzenete a csapdahelyzetek áldozatai felé is.

(Fotó: Wikimedia Commons, forrás: Kirkus Reviews)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Britney Spears könyve nemcsak a poptörténet lenyomata, hanem kulturális szimbólum is

Britney Spears a 2000-es évek egyik legmeghatározóbb előadóművésze. Memoárja, A bennem lévő nő kapcsán végigvettük, hogy milyen, a zenén túlmutató jelentősége van a pophercegnő történetének. Podcast.

...

Britney Spears: A tragédia a családom vérében van

Britney Spears megalkuvás nélküli nyíltsággal és figyelemre méltó humorral megírt memoárja rávilágít a zene és a szeretet erejére, és annak fontosságára, hogy a nők végre a saját szavaikkal mondhassák el történetüket. Olvass bele!

...

4,5 milliárdért írja meg Britney Spears a memoárját

Az énekes rekordösszegű szerződést írt alá a Simon & Schuster kiadóval.

KÖNYVHÉT
...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

...

A fiktív falu hóhérja – Vajna Ádám hollywoodi klisék nélkül mesél a középkorról / Flair #10

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcast pörög tovább: hallgassátok meg beszélgetésünket Vajna Ádám költővel!

...

Maffia, instavilág és a brüsszeli bagett az Üveghattyúban – Beszélgetés Durica Katarinával / Flair #9

A Könyvhétnek vége, de a FLAIR podcastnak nincs: hallgassátok meg beszélgetésünket Durica Katarinával! 

...

Az olvasók megmentik a világot / Flair #8

Bezárt a Vigadó tér 18-as standja: a Flair podcastsorozat úgy fejeződik be, hogy a következő hetekben az előre felvett részekkel folytatódik. Hallgassátok meg a záróepizódot!

...

„A Könyvhét olyan, mint a falusi búcsú” – a Magvető Kiadó estjén jártunk

3528 oldalnyi friss megjelenést mutatott be a Magvető. Ott voltunk.

Hírek
...

Nádasdy Ádám fordításában jelenik meg augusztusban a Pygmalion

...

Az új Harry Potter-sorozat Hagridja szerint lesznek, akiknek nem tetszik majd

...

Túléli-e a szerelem a gimis éveket? Itt a Heartstopper-film előzetese!

...

AI-botrány miatt szállt ki a neves irodalmi lap a nemzetközi novellapályázatból

...

Ez a felemelő női történet nyerte a Women’s Prize díjat

...

Szerb Antal, Márai Sándor, Bodor Ádám: Múzeumok Éjszakája a PIM-ben

...

Rebecca: modern nő vagy önző manipulátor?

...

Így ír történelmi regényt a Z generáció – Kibeszéltük a Lázár című bestsellert!

...

„A sorsszerűségről beszél” – Biró Zsombor Aurél kedvenc regényéről mesél az Alkotótárs podcastben

Kiemeltek
...

Ott Anna: Mindenkiben van egy könyv

Bemutatjuk a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj 2026-os zsűrijét: Ott Anna mesél az alkotás erejéről, biztonságról és alkotói kétségekről.

...

Apák az irodalomban: az autoriter, az idealizált és akit lelepleztek

A szépirodalom tele van félelemkeltő, elveszett, sohasem ismert vagy épp túlidealizált apákkal. Gyermekpszichológussal beszélgettünk a könyvek legjellemzőbb apatípusairól. 

...

Bernie Sanders a torinói könyvszalonon: Donald Trump nem Amerika hangja

Bernie Sanders Fight Oligarchy című könyvének olaszországi bemutatóján a mesterséges intelligencia és a vagyonos réteg került előtérbe. Beszámoló. 

SZÓRAKOZÁS
...

Ez a szereplő kimaradt a Harry Potter-filmekből, de a sorozatban végre feltűnik

Az eredeti filmekből a karakter kimaradt, az HBO sorozata pótolja ezt. 

...

Anya Taylor-Joy harcos tündét alakít az új A Gyűrűk ura-filmben

Egy rövid videóban a színésznő íjászként látható. 

...

Jacob Elordi a Föld egyik utolsó túlélője Ridley Scott posztapokaliptikus filmjében

Kijött a Ridley Scott-féle Kutya csillagkép előzetese.