Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Závada Péter: Az új formákról
"A színház az elmúlt kétezerötszáz év során jelentős fejlődésen ment keresztül, és ma már olyan technológiák állnak rendelkezésünkre, melyek még huszonöt évvel ezelőtt sem léteztek. Mégis ahhoz, hogy számomra egy színházi előadás igazán inspiráló legyen, valami újat, eredetit és felforgatót kell mondania néző és színész relációjáról, olyasvalamit, ami mindent más perspektívába helyez." Závada Péter esszésorozata negyedik részében az új színházi formákról értekezik.

Závada Péter: Lehet-e még egyáltalán politikai verset írni?
Próza kategóriában Kiss Gabriella, líra kategóriában Kupihár Rebeka nyerte a Panodyssey és a Könyves Magazin első kreatív írói pályázatát. A 151 pályamunkából Moskát Anita és Závada Péter választotta ki a győzteseket. Olvasd el Závada Péter laudációját!

Ők nyerték a Panodyssey első írópályázatát!
Első alkalommal rendezték meg idén a a Panodyssey és a Könyves Magazin közös írói pályázatát, amelyre 151 pályamunka érkezett. Közülük választotta ki a győzteseket Moskát Anita és Závada Péter.

Ők tízen kerültek a Panodyssey pályázatának rövidlistájára
Február 27-én, az esti átadón kiderül, kik a díjazottjai annak a nagysikerű pályázatnak, amelyet a nemzetközi program keretében hirdetett meg a Panodyssey és szakmai partnere, a Könyves Magazin. A Panodyssey nagykövetei, Moskát Anita és Závada Péter választották ki azokat, akik esélyesek a díjra, és ők döntenek a nyertesekről is.

Závada Péter kapta idén a Cogito-díjat
Závada Péter nyerte el idén a L'Harmattan Kiadó, az ELTE Filozófiai Intézet és a Magyar Filozófiai Társaság Cogito-díját.

Lezárult a jelentkezés: több mint 150 művet neveztek a Panodyssey pályázatára
A Könyves Magazinon beszámolunk majd a jelölési folyamatról, bemutatjuk a döntősöket és a győzteseket is.

Závada Péter: A szenvedő művész mítosza
"Az önfeláldozó művész, aki szenved, és meghal értünk a nélkülözés keresztjén, hogy felnyissa szemünket az igazságra. Nem túlzó, messianisztikus elvárás ez?" Závada Péter esszésorozata következő részében az szenvedő művész mítoszát járja körbe.