Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A budapesti házmesterek konformizmusa kapóra jött a holokauszt idején
Ádám István Pál könyve egy hétköznapi munkát tár fel a maga ellentmondásos mivoltában: a házmesterek motivációit vizsgálja a holokauszt legsötétebb napjaiban. Olvass bele!
Túléli-e a zsidótörvényeket és a vészkorszakot két gyerek barátsága? Olvass bele a regénybe!
Dávid és Péter osztálytársak, elválaszthatatlan cimborák. Csakhogy 1944-et írunk, és a zsidó Dávid egyszer csak nem utazhat többé egy villamoson a barátjával. A helyzet napról napra romlik. Vajon mi lesz velük a háború végéig? Mutatunk egy részletet Zágoni Balázs új könyvéből.
A nagyhatalmú házmesterektől a kitelepítettekig – 10 történelemről szóló könyv, amit már alig várunk
Budapest rejtett titkai és az orosz politika legitimációs mítoszai. Ősszel számos izgalmas, a közeli és a távolabbi történelem eddig ismeretlen részleteit feltáról kötet érkezik. Mutatjuk a legizgalmasabbakat.
A nyilasterror után is mindegy volt a hatóságnak, 8 vagy 10 zsidót öltek-e meg szenteste
Az Ólomszív különös krimi: egy játékkatona ered detektívként a kis gazdáját a nyilasok kezére juttató bűnös nyomába. Elolvastuk Zoltán Gábor új regényét.
Az Ólomszív egy fogva tartott zsidó kisfiú történetét meséli el ‒ Olvass bele!
Zoltán Gábor Orgia című kötetéhez hasonlóan az Ólomszív is a vészkorszakban játszódik, a Városmajorban kegyetlenkedő nyilasok rémuralma alatt. Olvass bele!
Az embermentő Sztehlo Gábor naplója kemény lecke, de a lelkész szavainak visszaszerzéséről is szól
Sztehlo Gábor, az embermentő lelkész sokak számára hős, példakép, igaz ember, jó pásztor. Emlékirata az őt övező tisztelet és emlékezés alapműve, ezért is nagyon fontos, hogy a Magvető kiadó gondozásában most (újra) megjelent. A Háromszázhatvanöt nap a hét könyve.