Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Indián futurizmus és erotika a vásznon: ezek a kanadai őslakos művészeti trendek és valóság
A krí Savage Bear a kanadai McMaster University őslakos kutatóintézetének igazgatója. Beszélgettünk vele a kortárs őslakos irodalmi trendekről, az erotika jelentőségéről az őslakos képzőművészetben és az irodalomban, a magukat indiánnak tettető írókról, de előkerült Háy János Mamikámja is.
Jamie Lee Curtis navahó horrorképregénnyel harcol a természetért
A cselekmény erősen épít majd a navahó/diné mitológiára.
Csukás-univerzum, Bánkitó és Caravaggio árnyéka [Programajánló]
A nyár legmelegebb napjai jönnek, de a rendezvények nem állnak le: legfrissebb nyári ajánlónkba filmpremier, múzeumi múltidézés és persze fesztiválprogram is került.
Tigrisliliomot végre őslakos színésznő alakítja az új Pán Péter-filmben
Az új feldolgozást az a David Lowery készíti, akinek A Zöld Lovag című filmjét nagyon szerettük.
Karl May órát lopott, börtönben ült, aztán megírta a legsikeresebb európai indiánregényeket
Száznyolcvan éve, 1842. február 25-én született Karl May, minden idők legsikeresebb német írója, Winnetou és Old Shatterhand alakjának megteremtője.
Az indiánosdinál csak a barátság lehet fontosabb
A holland Erna Sassen eredetileg színésznő volt, 2004-ben debütált gyerekkönyvíróként, a következő évben pedig hátat is fordított a színpadnak. Magyarul az Egy indián, mint te meg én az első könyve, amely egyszerre óda a gyermeki fantáziához, és ad mesés fogódzót a valóság feltérképezéséhez.
Vagyunk-e még indiánok? - A magyar indiánozásról nyílt kiállítás a PIM-ben
Cseh Tamás híres bakonyi indiánjai előtt már voltak indiános táborok Magyarországon. A harmincas évek szabadsága után viszont a kommunista rendszer nem nézte jó szemmel az indiánozó fiatalokat. De kik indították el a magyar indiánozást? A Petőfi Irodalmi Múzeum új kiállításán ezt is megtudhatjuk.