Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Lale pozsonyi élete percek alatt foszlik semmivé a marhavagonban – Olvass bele Az auschwitzi tetoválóba!
Heather Morris sikerkönyve igaz történeten alapul. Most elolvashatod a regény elejét, amikor a főhős Auschwitzba kerül.
Harvey Keitellel érkezik Az auschwitzi tetováló adaptációja
Lale Sokolov egy életen át titkolta a múltját, majd idős emberként mesélte el a történetét Heather Morrisnak.
Heather Morris: Tartozunk a holokauszt túlélőinek azzal, hogy elmeséljük a történetüket
Heather Morrisnak az utóbbi években több holokauszt-témájú regénye is megjelent, és mindegyik kötetet túlélőkkel készült beszélgetések és kutatások alapozták meg. Az auschwitzi tetováló szerzőjével új könyveinek háttértörténetéről beszélgettünk, ő pedig mesélt az általa megismert túlélők bátorságáról, bűntudatáról, és azokról a nehéz emlékekről, amiket kötelességünk elmesélni az utókornak.
Ideje kimondani, hogy a koncentrációs és Gulag-táborokban szexuális erőszak is történt
„Ha az ember történelmi témán dolgozik, akkor az a feladata, hogy megtalálja az igazság vázát, és azoknak a lelkét, akik akkor és ott éltek” – írja Heather Morris, Az auschwitzi tetováló szerzője új regényében. A Cilka utazása megindító és tanulságos könyv, amelyből megismerhetjük egy nagyon bátor és erős nő elképesztő túléléstörténetét.
Heather Morris: Meglepő, milyen kevés személyes történet maradt fenn a Gulágról
Heather Morris új regényének főhősével, Cilkával futólag már találkozhattunk a szerző előző könyvében, Az auschwitzi tetoválóban, amely Lale Sokolov történetét mesélte el. Cilka szintén a koncentrációs tábor foglya volt, a felszabadítás után viszont nem haza, hanem a Gulágra küldték, ahol tíz évet töltött. A Cilka utazásából az ő rendkívüli túléléstörténetét ismerhetjük meg. A könyvet tegnap mutatták be a Margó Irodalmi Fesztiválon, a szerzővel Bodnár Judit beszélgetett.