Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre

Nincs idő arra várni, hogy a tölgyfa megnőjön, mert az nem most hoz profitot
Zelei Anna Az elveszett erdő című kötetében közérthetően magyarázza el a hazai erdők helyzetét. Mit tehet a hétköznapi városlakó az erdőért, miért írja felül a gazdaság a természet törvényeit, és hogyan férkőzik be észrevétlenül a politika az erdő nyugalmába? Interjú.

Mintha újraindítanád az agyad, olyan egy órás séta az erdőben
Eddig is tudtuk, hogy a természetjárás nem pusztán fizikai erőnlétünk szempontjából lehet hasznos, hanem az agyunkat is kikapcsolja. Most azonban megmérték, valójában mi történik az agyunkkal egy óra erdőjárás után. Könyvek hírek mellé.

Majdnem megkétszereződött a leégett fák mennyisége a világon húsz év alatt
Világszerte majdnem megkétszereződött a legégett fák mennyisége az elmúlt húsz év alatt – ennek nem meglepő módon a magasabb hőmérsékletet és nagyobb szárazságot előidéző éghajlatváltozás az egyik fő oka. Könyvek hírek mellé.

A fák folyamatosan tanulnak, de egy kéthetes hőhullám szorult helyzetbe hozza őket
Peter Wohlleben, a neves német erdész a fák titkos életébe enged betekintést, és meglepő dolgokat tár fel. Mert az erdőben ámulatba ejtő dolgok történnek: a fák beszélgetnek egymással. Nemcsak utódaikról gondoskodnak odaadóan, de idős és beteg szomszédaikat is ápolják. A fák éreznek és emlékeznek. Hihetetlen? Pedig igaz! Olvass bele!

Itt a tavasz: ezekkel az erdei fantasykkel hangolódj a lombfakadásra!
Az erdő ott van a történeteinkben, a dalainkban ősidőktől fogva: egyszerre lélegzetelállító és misztikus, baljós és veszélyes. Olyan fantasyket ajánlunk, amikben az erdő fontos tényező.

5 tipp az erdei táborozáshoz
A természetfilmek ugyan érdekesek, de nem tudják az erdő illatát, a fa lombjainak susogását, a vadcsapások nyomait, vagy éppen az avarban motozó kisállatok neszét testközelbe hozni. Úgyhogy barangolásra fel!

A fák nemcsak versenytársak, de együtt is működnek egymással
Suzanne Simard hálózatok komplex rendszereként tekint az erdőre: kísérleteivel bebizonyította, hogy a fák a föld alatti hálózataikon kommunikálnak egymással, ez a fajta együttműködés pedig ellenállóbbá teszi az egész erdőt.

Kicsoda Peter Wohlleben, aki ért a fák és az állatok nyelvén?
Peter Wohllebent elsősorban a természet titkait kutató, és azokat bemutató erdészként és íróként ismerjük, aki a mai napig több fronton és formában igyekszik felhívni a figyelmet a természet-, és különösen az erdővédelem fontosságára.

Hangulatos olvasókunyhó vár rád egy lengyel erdőben
A “könyvmolykunyhót” lengyel tervezők, Bartlomiej Kraciukand és Martha Puchalaska-Kraciuk álmodták meg, és egy Varsótól mindössze pár kilométerre található erdő közepén épült - írja a Lithub.