Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
Jon Fosse: A félelem elvette tőlem a nyelvet és vissza kellett szereznem
Két hónappal azt követően, hogy bejelentették, hogy idén az irodalmi Nobel-díjat a norvég író, költő és drámaíró Jon Fosse kapja, ő is megtartotta Nobel-előadását a Svéd Akadémián. A Nobel-díj hivatalos honlapján megjelent ennek angol fordítása, abból szemezgetünk.
Umberto Eco egy eddig kiadatlan szövegben elárulta, hogyan született A rózsa neve
A napokban megjelent nyomtatásban az író-polihisztor egyik amerikai előadássorozata, melyben végre részletesen mesélt a középkorban játszódó híres regény keletkezéséről.
Lehet-e értelmes halált halni egy olyan korban, amikor minden zsidót halálra ítéltek?
A „magyar Anna Frank”, Szenes Hanna életéről és tragikus, korai haláláról szóló Hanna című előadás a fiatal költő naplójára támaszkodva leginkább ezt a kérdést feszegeti.
13+1 színházi előadás, amik már élőben várnak minket Budapesten és vidéken
Tavaly ősz óta zárva tartanak a színházak és hiába a remek technikai megoldások és a stream színház, nagyon hiányzik már, hogy végre újra együtt lehessünk. Szerencsére pár vidéki és budapesti színház is újranyit, sőt, néhány színház új bemutatókkal is készül. Ezekből hoztunk el egy izgalmas válogatást az évad végére.
Szabó T. Anna a költészet varázsáról mesélt TED-előadásában
A kötél és a kő, avagy mire jó a vers? címmel izgalmas TED-előadást tartott a költészet varázsáról Szabó T. Anna. Mutatjuk a videót, és azt is, mik voltak a legfontosabb gondolatok, amik elhangzottak.
Stephen King a mindennapjainkban találta meg a gonoszt
Miért szeretünk borzongani? Mitől jó egy horror, és mi lehet Stephen King sikerének titka? Vajon mit takarhat pszichológusszemmel a „ragyogás” képessége? Mely lélektani tényezők és hogyan kapnak szerepet King műveiben, és mit olvas ki belőlük egy praktizáló pszichológus? A Stephen King és a horror lélektana virtuális előadásán jártunk.