Keresés

Keresési találatok „” Kifejezésre

A világ legrégebbi héber Bibliáját állítják ki Tel-Avivban

A kézzel írt kódexet előző tulajdonosáról, David Solomon Sassoonról nevezték el, aki 1929-ben szerezte meg magángyűjteménye, a világ legnagyobb huszadik századi judaisztikai és hebraisztikai kollekciója számára.

Akár félmillió eurót is fizethetnek egy XV. századi francia szakácskönyvért

Pierre de Crombrugghe belga báró könyvtárából származó, 200 történelmi szakácskönyvet árvereznek el a héten Párizsban, a legértékesebb darab árát félmillió euró körülire becsülik.

Orbán Balázs Székelyföld-köteteire és Széchenyi-ritkaságra is lehet licitálni egy aukción

Lippai János kertészeti útmutatója 1661-ből, az Osztrák-Magyar Monarchia híres leírása 21 díszkötetben, Orbán Balázs háromkötetes A Székelyföld leírása, és Széchenyi szenvedélyes részvénygyűjtő felszólítása 1843-ból egy - azután meg nem épült - pesti kikötő ügyében. Egy jelenleg is zajló online aukción majdnem ötszáz könyvészeti ritkaságra lehet licitálni.

Mennyit fizetnél Mr. Darcy vizes ingéért a Büszkeség és balítéletből?

A Büszkeség és balítélet 1995-ben készült feldolgozásának egyik leghíresebb jelenetében Mr. Darcy vizes ingben találkozik szerelmével. Az inget most árverésre bocsátják.

Az oszlophoz kötözött Tintin rajzáért rekordösszeget fizettek

Rekordáron, 2,16 millió euróért (837 millió forintért) kelt el a Tintin Amerikában című képregény borítójának eredeti rajza egy párizsi aukción.

Két évtizeden át a polcon porosodó Harry Potter-könyvek kerülnek kalapács alá

Több, mint húsz évvel ezelőtt J.K. Rowling két Harry Potter-kötetet dedikált, melyek most kerültek elő egy eldugott polcról, és akár 2000 fontra is rúghat az értékük.

Radnóti Miklós fotójára és az ifjú Jókai versfordítására is licitálhatunk decemberben

Babits Móricz Zsigmondnénak dedikált verseskötetétől József Attila Medvetáncának első kiadásán át egészen Weöres Sándor dedikált példányáig számos 20. század eleji írónk, költőnk művére licitálhatnak az érdeklődők a Múzeum Antikvárium december 1-jei aukcióján.

Kisebb vagyonért kelt el Bob Dylan szerelmes leveleinek gyűjteménye egy bostoni aukción

Bob Dylan tizenhat évesen abban reménykedett, hogy egy nap majd egymillió eladott lemeze lesz. A Nobel-díjas zenész-költő 1957-től két éven keresztül levelezett középiskolás szerelmével, a gyűjteményt pénteken egy bostoni árverésen 670 000 dollárért értékesítettek - közölte a PR Aukciósház.

Harry Potter varázspálcájára is lehet licitálni Londonban

Ritka Harry Potter-kötetre is lehet licitálni Londonban idén novemberben: a Harry Potter és a bölcsek köve első, keményfedeles kiadása az előzetes becslés szerint akár 150 ezer fontért, azaz 68 millió forintért is új gazdára találhat majd az árverésen – írja az MTI.