Keresés
Keresési találatok „” Kifejezésre
A Petőfi-versnek, amin a császár is kiakadt, most előkerült egy eredeti darabja
Az 1848. márciusában írt kemény hangú, A királyokhoz című Petőfi-költeményt röplapokon terjesztették. Ezek közül került elő egy eredeti példány.
6 dolog, ami történelmileg hamis a Petőfi-filmben
Hermann Róbert történész, az 1848-1849-es események legnagyobb kortárs kutatója elmondta véleményét a Most vagy soha! című filmről – összeszedtük, hogy a történész szerint miben tér el a film a valós eseményektől.
Petőfi Sándorról, a tojásspekulánsokról és Vorosilov marsallról szóltak a hírek 1948. március 15-én
Kik, mit és hogyan írtak az újságokba a szabadságharc százéves évfordulóján?
Add a véred az irodalomért! - 1848-ra emlékeznek a felolvasással egybekötött véradáson
A FISZ (Fiatal Írók Szövetsége) és az OVSZ (Országos Vérellátó Szolgálat) március 13-án közös, rendhagyó programmal emlékezik meg az 1848-asokról – a főszerep pedig a megmentett életeké lesz.
Hogyan építette Petőfi saját imázsát?
A 26 évesen elhunyt költőről rekordszámú kép készült: Petőfi Sándor céltudatosan használta a róla készített képeket. Másfajta képet festetett közéleti célokból, és másokat baráti rendezvényeken. Negyvenhét, köztük több, eddig ismeretlen portrét mutat be Petőfi Sándorról az a kötet, amely március elején jelent meg a Petőfi Irodalmi Múzeum gondozásában. Az Arcpoetica című kiadványt végigpörgetve mintha pillanatfelvételek egész sorozatán bukkanna fel előttünk az 1848-as forradalom emblematikus költőjének alakja. Mennyiben tekinthetők azonban hitelesnek ezek az ábrázolások? Milyennek látták a kortársak Petőfit, és miért utálta a költő, ha fényképezik? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kerestük a választ Adrovitz Anna művészettörténésszel és Kalla Zsuzsa irodalomtörténésszel.