Autós képregényt Karafiáth-novellából

-Szűcs Gyula- | 2008. február 12. |

 

Február 8-án, pénteken nyílt meg az Ottó, Dodie és az Uniszex szerelem című képregénykiállítás az Eduárd Képregénybolt (VI. Dalszínház utca 8.) pincéjében. A tárlaton az Audi és a Várfok Galéria őszi pályázatára beküldött alkotások tekinthetők meg. Az eredeti feladat Karafiáth Orsolya, Filó Vera és Nényei Borbála autós novelláinak képregényes feldolgozása volt. "A Uniszex szerelem sztoriját a saját életemből vettem. Én vagyok Klári, a Dezső Legát. Azt az Audit meg bele kellett írni, pedig én egy Mini Morrisba vagyok szerelmes" - magyarázta az ünnepélyes megnyitó utáni kerekasztal-beszélgetésen Karafiáth Orsolya, aki a gótmetál bandák énekesnőit idéző sminkjével nagy sikert aratott az eseményre látogató huszonéves képregénygeekek körében.


Nényei Borbála főszereplője "Ottó, az ótó" volt, Karafiáth Orsolya egymás mellett elbeszélő szerelmespárról írt, míg Filó Vera novellájában egy Dodie nevű kiskutya sértődött meg, mikor a gazdi beállított az új TT Roadsterrel. "Az első pasim volt Dodie" - mesélte Vera, szakítósblogra illő felütéssel erősítve az író-olvasó találkozóra hasonlító esemény családias hangulatát. A kerekasztal-besélgetésben részt vett a hazai képregénykiadás veteránja, Fazekas Attila (mint az őszi pályázat egyik zsűrije) is, aki nagy lehetőségeket lát az ehhez hasonló, magas díjazású pályázatokban, és nagyon bizakodó a jövőt illetően.


A falakon és az asztalokon sorakozó képregényoldalakat elnézve valóban ígéretes jövő előtt állnak a magyar képregényalkotók: láthattunk profi mangát, művészi igényű fényképkollázst, és Tim Burton vázlatfüzetéből csent csigavonalakat. "Totál nem tudok kocsit rajzolni, csak állatokat és démonokat" - szerénykedett a közönség soraiban üldögélő Vincze Nóra, aki ősszel a versenyzők között volt, bár nem került be a legjobbak közé (viszont a szolnoki képregénypályázaton második helyezést ért el).

A győztesek négyoldalas munkái (Molnár Melinda 1. hely, Haránt Artúr 2. hely, Harsányi Réka és Mlinkó Zoltán megosztott 3. hely, Szabó Levente különdíj) mellett az összes benevezett képregény megtekinthető az Eduárd Képregényboltban, a pályamunkák mintaoldalai pedig kedvcsinálónak fent vannak a KépregényInfón is.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Tavaszi Margó Irodalmi Fesztivál
...

Németh Gábor: Van egy ösztönös együttműködés, ha kínozni kell

Zsidó vagy? nagy siker volt a magyar kortárs irodalomban két évtizeddel ezelőtt, és azóta sem vesztett szinte semmit a relevanciájából. Németh Gábor a Margón. 

...

Esterházy Péter megmutatja, hogyan ad interjút egy kiegyensúlyozott magyar úr

Esterházy Péter idén lenne 75 éves. A Magvető ez alkalomból különleges interjúkötettel jelentkezett, amit a Margón mutattak be.

...

Nádas Péter: A Párhuzamos történetek nem tud véget érni

Nádas Péter a Tavaszi Margón sok kételyt eloszlatott a regénnyel kapcsolatban: megtudtuk, milyen volt megírni Kristóf és Gyöngyvér maratoni szexjelenetét, milyen volt a szerkesztés, sőt azt is, miért gondolta az egykori gépírója, hogy az író megőrült.

...

Milyen ma magyarnak lenni külföldön? – Nádasdy Ádám a Margón

Anglia szemmagasságból és Magyarország a szigetországból nézve Nádasdy Ádám új kötetében, a Londoni levelekben.

...

Szaniszló Judit: Annyira jelentéktelenek vagyunk, mégis mindannyiunk története roppant izgalmas

A másik ember egy bérház lakóinak életét mutatja be a covid alatt, miközben árnyaltan beszél magányról, egyedüllétről és társadalmi kérdésekről. Kötetbemutató a Margón. 

...

Spiró György: A Fogság megírása maratonfutás volt, nem ajánlanám mindenkinek

Az idén 20 éves Fogságról Valuska László kérdezte Spiró Györgyöt a Tavaszi Margó Fesztiválon.