Lanczkor Gábor: Gúfó a boszorkányszombaton
Gúfó egy parányi bagoly, aki csak most ismerkedik a világgal, mindenre kíváncsi, ez pedig váratlan kalandokba sodorja. Egy szép napon például három különös alak nyomába ered, akik magukkal hurcolnak egy darabka holdat. Egy tisztásra érve azután Gúfó szemtanúja lesz egy varázslatos szeánsznak, amely majdnem tragédiával zárul. Lanczkor Gábor meséjét Takács Mari illusztrálta.
M. Kácsor Zoltán: A boszorkány seprűje
A boszorkány seprűje című kötetében M. Kácsor Zoltán klasszikus meséket gondolt újra, amelyekben természetesen a boszorkány mellett sok jól ismert mesebeli lény is felbukkan. Kritikánkban azt írtuk róla, hogy a szerző és Horváth Ildi illusztrátor közös munkája jó csillagzat alatt született, ráadásul az alkotók a felnőttek szórakoztatásáról is gondoskodtak, "így például A kísértet lepedője című történetnél egy pillanatra Anonymus mester is megidéződik".
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány
Az egész egy családi kiruccanásnak indult a szegedi vadasparkban, végül egy mesebeli kaland lett belőle, miután egy Bonifác nevű idős ember (foglalkozására nézve varázsló) pálcájának egyetlen érintésével átjuttatja a három főszereplő testvért a mesék világába, egészen pontosan Sárkányperemre, Tűzkő várába. Csakhogy - ahogy az lenni szokott - nem mindenki örül a gyerekek érkezésének. A kalandregényt Rátkai Kornél illusztrálta.