Ahogy Ollivander szokta mondani, a pálcát nem a varázsló választja, hanem fordítva. Éppen ezért sokat elárul a varázsló vagy a boszorkány jelleméről és erejének természetéről, hogy a pálcájában főnixtoll, thesztrálszőr vagy épp sárkány-szívizomhúrmag van-e. Mutatjuk, milyen volt a legnagyobb varázslók pálcája, és hogy milyen mozdulatokat kell elsajátítani a legfontosabb bűbájokhoz.
A pálcákat sorban mutatjuk, kezdve a baloldalival, amely Harryé, majd jobbra tőle Albus Dumbledore-é található, és így tovább, a sort pedig Piton pálcája zárja.
Harry Potter – magyal, főnixtoll. Magyalból ritkán készítenek pálcát, azoknak ajánlják, akiknek segítségre lehet szükségük a harag legyőzéséhez. A főnixtoll maggal rendelkező pálcák képesek a legtöbb fajta mágia elvégzésére, használatuk elsajátítása sok türelmet igényel.
Albus Dumbledore – bodzafa, thesztrálszőr. A bodzafa a legritkább pálca alapanyag. Nagyon erős mágiát tartalmaz, használatát csak kiváló tudású varázslóknak ajánlják. A thesztrálszőr rendkívül instabil magot eredményez.
Lord Voldemort – tiszafa, főnixtoll. A tiszafa pálca használóját élet és halál urává változtatja, főnixtoll maggal kiegészítve pedig bármely mágia, akár súlyos átkok elvégzésére is alkalmassá teszi.
Hermione Granger – szőlővessző, sárkány-szívizomhúr. A szőlővesszőből készült pálcák használói nagytudású boszorkányok vagy varázslók. A sárkány-szívizomhúr maggal rendelkező pálcák nagyon erősek és képesek a legösszetettebb varázslatok végrehajtására is.
Ron Weasley – fűzfa, egyszarvúszőr. A fűzfa pálca gyógyító erejű és segít önbizalmat adni használójának. Az egyszarvúszőr maggal rendelkező pálcák nagyon stabilak, fekete mágiát kivitelezni velük szinte lehetetlen.
Minerva McGalagony – fenyő, sárkány-szívizomhúr. A fenyőből készült pálcákat használók szerencsések a veszélyes helyzetek elkerülésében vagy túlélésében. Sárkány-szívizomhúrral kiegészítve azonban hajlamosak sötét varázslatok irányába terelni használóikat.
Perselus Piton – anyaga ismeretlen. Piton pálcájának paramétereiről semmilyen ismeret nem maradt fent, a varázsló halála után nyoma veszett.
Egy igazi boszorkánynak vagy varázslónak magabiztosan kell használnia a pálcáját – mutatjuk hogyan! Lent találjátok a legfontosabb varázsigéket. A legelső mozdulatsor a bal alsó sarokban látható (ez a narancssárgával jelölt Expecto Patronum), jobbra haladva és fentről lefelé érdemes párosítani a mozdulatokat a varázsigékkel. A narancssárga szín amúgy az ártalmatlan bűbájokat jelöli, a fekete értelemszerűen fekete mágiára utal.
Expecto Patronum – Patrónusbűbáj. Megidéz egy patrónust, ami megvédi az idézőt a dementoroktól.
Avada Kedavra – Halálos átok. Elnevezése egy arab kifejezésből ered, jelentése: szavammal puszítok.
Capitulatus – Lefegyverző bűbáj. A célszemély elejti az éppen fogott dolgot vagy pedig maga a célszemély elrepül egy pár méterrel arrébb.
Vingardium leviosa – Lebegtető bűbáj. A célpont lebegni kezd.
Piroinito – Tűzvarázslat. Tüzet varázsol elő.
Alohomora – Nyitóvarázs. A zárt ajtó kinyílik.
Silencio – Némító bűbáj. A célzott lény elnémul.
Reparo – Javító varázslat. A széttört dolgokat egybeforrasztja.
Tarantallegra – Táncoltató rontás. A célszemély akarata ellenére táncolni kezd.
Herbivicus – Növénynövesztő varázslat. A környező növényeket gyors növekedésre készteti.
Stupor – Kábító átok. A célszemély néhány percre elájul.
Locomotor mortis – Lábbilincselő ártás. Megbilincseli a célpont lábát.
Arresto momentum – Megállító bűbáj. Megállítja egy bűbáj elvégzőjét.
Pofix – Nyelvragasztó rontás. A célszemély nyelvét a szájpadlásához ragasztja.
Homenum revelio – Emberkimutató varázslat. Megmutatja, hogy van-e ember az elvégző körül.
A cikk eredetileg a Könyves Magazin Harry Potter-különszámában jelent meg.