Hamarosan kézbe vehetjük Tolkien korábban publikálatlan esszéit Középföldéről

Hamarosan kézbe vehetjük Tolkien korábban publikálatlan esszéit Középföldéről

Jövő nyáron érkeznek J. R. R. Tolkien korábban publikálatlan esszéi. A gyűjteményt, amelynek szövegei Középföldéről szólnak, The Nature of Middle-earth címmel adja ki a Harper Collins. A kötetet Carl F. Hostetter Tolkien-szakértő szerkeszti.

fk | 2020. november 20. |

A korábban publikálatlan esszégyűjtemény mögött több évtizednyi munka állt. Tolkien A Gyűrűk Ura megjelenése után is írt Középföldéről, sőt, még halála előtt is foglalkozott vele. A szövegek a tündék halhatatlanságától, Gondor birodalmának földrajzi kérdésein át, egészen a Középfölde lényeinek szakállnövesztő képességéig sok témát érintenek.

Tolkien ezekben az esszékben minden bizonnyal az általa teremtett Középfölde részleteit dolgozta ki és „fedezte fel”. Az ő képzeletbeli utazásának lenyomatait találjuk meg az írásokban.

A Gondolin bukása a Tolkien-írások Szent Grálja - Könyves magazin

Tolkien egyik első művének, a Gondolin bukásának megjelenése igazi világszenzáció, a teljes történet magyarul most először olvasható Gálvölgyi Judit fordításában (angolul tavaly adták ki). Az első változata annak idején Az elveszett mesék könyvében látott napvilágot, amelyben még csak egy fejezetként szerepelt (rövidítve egyébként a Szilmarilokban is felbukkant).

Az 1973-ban elhunyt írónak az elmúlt években számos, korábban publikálatlan írása jelent meg (Húrin gyermekei, Baren és Lúthien, Gondolin bukása), ebbe a sorba illeszkedik az új kötet is.

(via The Guardian)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Most akár te is megveheted Tolkien házát

...

Nem használhatják Tolkien könyvének cselekményét az új A Gyűrűk Ura-sorozathoz

...

A Gondolin bukása a Tolkien-írások Szent Grálja

Hírek
...

Idén sem maradunk új Knausgård-regény nélkül

...

Miért lett pocsék hely az internet? Új nonfiction kiadó indul

...

Taylor Swift szerint ezt a könyvet menő olvasni

...

Több mint 4 ezer közkinccsé vált filmet nézhetsz meg ezen a streamingoldalon

...

Az idei év nagy dobása: ezeroldalas Pynchon-könyv jön magyarul

...

Ekkor temetik Tarr Bélát

...

18 kényelmetlen, de velünk maradó olvasmány: véget ért a Margó Könyvek sorozat

...

Olasz Renátó: Olyan filmet akartam csinálni, amilyen még nincsen

...

Jehan Paumero: Azt hittem, a hazám Franciaország, az otthonom Magyarország

Kiemeltek
...

Memoárok és közérzet – 5 új nonfiction könyv, amivel elindíthatod az évet

Mutatjuk, hogy milyen nonfiction könyvekkel érdemes kezdeni az évet.

...

A remény termék, és mi megvesszük – így olvastuk Krasznahorkai új regényét a Nobel-díj tükrében

A Nobel-díj bejelentés után jelent meg Krasznahorkai László új regénye, A magyar nemzet biztonsága - Vadászat pillangóra. 2026-ban ez lett az első hét könyve.

...

Az ufóhívő szerző, aki a börtönben is könyvet írt – ki volt Erich von Däniken?

Minden idők egyik legnépszerűbb és -megosztóbb svájci szerzőjére emlékezünk.