Tíz oldal, ahonnan angol nyelvű könyveket tölthetsz le ingyen

A koronavírus miatt elrendelt karantén idején az olvasás jelentősége még inkább megnőtt. Ezt felismerve az elmúlt napokban több író és kiadó is úgy döntött, hogy ingyenesen elérhetővé tesz bizonyos könyveket, emellett szabadon válogathatunk a magyar kötelezők között, a Scribden pedig az angolul tudók olyan szerzők művei között böngészhetnek, mint Atwood vagy Neil Gaiman.

.konyves. | 2020. március 25. |

Szintén az angolul olvasók örülhetnek annak a listának, amelyet a Creative Boom állított össze: ez olyan oldalakat sorol fel, ahonnan angolszász szerzők - például Virginia Woolf vagy Dickens - klasszikus művei tölthetők le ingyen.

1. Gutenburg Project

Hatvanezer e-könyvet kínál, vannak idegenyelvű könyveik is (például francia vagy portugál nyelven), amelyek letölthetők epub- vagy Kindle-verzióban. Aki elveszne a kínálatban, az kategóriánként is keresgélhet, de persze van rendes katalógusuk is.

2. Loyal Books

Az e-könyvek mellett hangoskönyveket is kínál, és az Üvöltő szelektől a Monte Cristo grófjáig számos klasszikust megtalálhatunk itt.

3. Digital Book Index

Az oldal 144 ezer e-könyvet listáz a szépirodalmi szövegek mellett történelmi, társadalom- és természettudományi témákban is.

4. Upenn.edu

Az oldalon hárommillió (!) e-könyv között böngészhetünk - az egészet egy egyetemi hallgató alapította még a kilencvenes években (jelenleg is ő szerkeszti), az évek során pedig felsorakozott mögé a pennsylvaniai egyetem.

5. Read Easily

A felsorolásban szerepel a Read Easily is, amely a cikk írásakor nem volt elérhető, viszont a Creative Boom állítása szerint a szöveg megjelenítése ezen az oldalon egyénileg módosítható, így a gyengén látóknak kimondottan hasznos lehet.

6. Bartleby

Kimondottan a diákokat és a kutatókat célozza meg a Bartleby, ahol a szépirodalomtól a tényirodalomig számos szakterület könyvei elérhetők - ezeket online is olvashatjuk, és néhányat pdf-ként is le lehet tölteni.

7. Great Books and Classics

A Great Books and Classics oldala első blikkre kimondottan ósdinak tűnik, de aki el tud tekinteni a designtól, annak hasznos lehet. Korszakonként lehet kutatni, a 19. századi kategóriában például olyan szerzők művei között válogathatunk, mint Kipling vagy Orczy Emma.

8. Classic Literature

A Classic Literature-nek talán nincs akkora adatbázisa, mint az eddig felsorolt oldalaknak (de azért Austentől Vernéig itt is bátran lehet kutakodni), amiben viszont verhetetlen, az a több mint 70 ezer recept, ami szintén ezen az oldalon érhető el.

9. Planet Publish

Minimalista, könnyen áttekinthető oldal, ahonnan A Karamazov testvérektől a Moby Dickig számos klasszikus letölthető.

10. Librivox

A Librivox egy olyan hangoskönyv-gyűjtőoldal, ahol önkéntesek olvasnak fel: annyi a dolgunk, hogy a katalógusból kiválasszunk egy könyvet, és letöltsük. Bónusz: elérhetők magyar nyelvű művek is!

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

10+1 kötelező olvasmány, amit otthonról ingyen le tudsz tölteni

Online elérhető klasszikus könyveket ajánlunk a karantén idejére, nem csak iskolásoknak. 

...
Hírek

Olvassatok Atwoodot, Hararit vagy Neil Gaimant ingyen a Scribden!

Harminc napra megnyitotta a könyv- és magazintárát a világ egyik legnagyobb digitális könyvtára.

...
Hírek

Ingyen elérhetővé vált több agavés könyv a karantén miatt

Az Agave Könyvek több szerzője úgy döntött, hogy a következő két hétre ingyenesen letölthetővé teszi a könyveit.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

...
Zöld

Az írók jóval a tudósok előtt ráéreztek az agy működésére – interjú a világhírű agykutatóval

Dr. Scott A. Small Alzheimer-kutató érdekfeszítően írt arról, miért tesz jót nekünk az egészséges felejtés. Szóba került Salman Rushdie elmepalotája, a kreativitás és a MI, az alvás és a társadalmi felejtés szerepe, illetve a pszichopaták és a csimpánzok is. Interjú.

A hét könyve
Kritika
Nem a nagy háború, hanem a barátod halála avat felnőtté
...
Nagy

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

Kik, mikor, kikre és miért mondták azt, hogy ködlovag? Ludmán Katalinnal, „A rejtelem volt az írósága…” szerkesztőjével beszélgettünk. Szóba kerültek Schöpflin, Márai vagy Mészöly Miklós „ködlovagozásai”, Hazai Attila prózája és Hajnóczy szöveguniverzuma, továbbá kiderült, hogy hungarikum-e a ködlovagság.

Hírek
...
Nagy

A vágyak és a félelmek műfajában érzem magam otthon

...
Hírek

Bödőcs Tibor és Parti Nagy Lajos is az őszi Margó vendégei között

...
Hírek

Szeptember 28-án nyitja kapuit a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

...
Hírek

Az Anne Frank képregény miatt rúgtak ki egy texasi tanárt

...
Hírek

Különös nyomozás hét költő és hét illusztrátor munkái között

...
Hírek

Családi krízisek, identitásproblémák az idei Booker-díj rövidlistás köteteiben

...
Hírek

A „3 könyv”-szabállyal küzd az Amazon az MI generálta könyvek ellen

...
Szórakozás

Pestext, Shaxpeare, Rembrandt és Könyvfesztivál [PROGRAMAJÁNLÓ]

...
Hírek

Antik szakácskönyvek, enciklopédiák kerülnek kalapács alá