Folytatódik Szabados Ági Mutasd a könyvespolcod! című Youtube-sorozata, amelyben írók, közéleti szereplők mutatják meg a könyvespolcukat és beszélnek a meghatározó olvasmányélményeikről. A második évad első részében Lakatos Márk stylist-műsorvezető mesél élete legfontosabb könyveiről. Elmondja egyebek között, hogy sok könyvet az utazásai alatt szerez be, így vette meg például Laura Esquivel spanyol nyelvű Szeress Mexikóban! című kötetét, amely egy olyan nőről szól, aki generációk óta tanulja a tradicionális mágikus recepteket. Lakatos elmondta, hogy vonzódik a mágikus realista történetekhez, kedvencei közé tartozik Borges és Márquez is, utóbbi kapcsán pedig A szerelemről és más démonokról című könyvet emelte ki. A műsorvezető szerint amúgy érdemes 5-10 évente újraolvasni a könyveket, mert a saját személyiségfejlődéséből adódóan mindenki más-más sorsokat és karaktereket érezhet magához közel. A saját újraolvasási élményei közül az Utas és holdvilágot említette, de a videóban beszélt arról is, hogy milyen szerepe lehet a könyvespolcnak a térrendezésben.

Szabados Ágnes új műsorában ismert emberek mutatják meg a könyvespolcukat
Mutasd a könyvespolcod! címmel új műsort indított a Youtube-csatornáján Szabados Ágnes, amelyben híres emberek mesélnek féltve őrzött könyveikről. Az első részben Grecsó Krisztián mutatta meg, milyen kincseket rejt a könyvespolca.

Müller Péter Sziámi: A dal tud valamit, amit szeretnék tudni én is
„Életem összes kalandja másodszándékból következett” ‒ mondja Müller Péter Sziámi, akinek napestig sorolhatnánk a titulusait és a kitüntetéseit, magára legszívesebben mégis költőként tekint. Elmesélte nekünk, hogy lelt rá élete legjobb játszótársára nemrégiben, és megtudtuk tőle, miért csendesednek el bennünk a dalok, mire felnövünk.

Krasznahorkai László könyvét lapozgatják a britek az angol könyvesboltokban
Nemrég annak jártam utána, hogyan fogadták a britek Harry herceg memoárját Londonban, most pedig ismét nyakamba vettem a várost, hogy kiderítsem, mit gondolnak a magyar szerzőkről. Így hát könyvesboltról könyvesboltra jártam, hogy felkutassam, mely művek alapján ismerhetnek minket a britek.

Az utolsó mohikánon nőttél fel, de ezeket nem tudtad
Milyen történelmi előzményei vannak a regénynek? Mi tükröződik abban, ahogyan Cooper az őslakosokat ábrázolja? Az eredeti szöveg melyik rétegével nem találkozhattak Magyarországon azok, akik Réz Ádám átdolgozását olvasták? És mit hagytak ki korábban több magyar fordításból?

„Kommunista volt-e Petőfi? Néger volt-e Kossuth?”
A Petőfi-délibábok című programsorozat Petőfi politikai emlékezete a dualizmustól napjainkig című nyitórendezvényén kiderült, hogy az évek során Petőfi lobogó helyett sokaknak inkább dobogó volt: emelvény, amelyről ki-ki a maga hasznát remélve szónokolt.

Fantasztikus írókat adtak a világnak, a britek mégsem falják a könyveket
Az angolok olyan szerzőket adtak a világnak, mint William Shakespeare, Agatha Christie, Jane Austen, Charles Dickens, J. R. R. Tolkien, J.K. Rowling. Ezek alapján joggal hihetnénk, hogy az angolok a világ legnagyobb könyvfogyasztói, de tényleg így van?

Fakó lábujjak és parányi nők – Így szól a horror a nagyvilágban
Magyarul is olvasható az amerikai Valancourt kiadó nemzetközi antológiája, amiben Veres Attilától is jelent meg novella. A kötet történetei úgy mesélnek az emberi félelmek és szorongások egyetemességéről, hogy közben sokféle szerző, sokféle stílusában, sokféle horrortradícióhoz kapcsolódnak eredetien. Ez a hét könyve.