Lekerült a fólia a viktoriánus kalandregényről

Lekerült a fólia a viktoriánus kalandregényről

Néhány napja írtunk róla, hogy az Orczy Mimi kalandjai - A londoni gyémántrablás című ifjúsági kötetet fóliázva lehetett kapni a Libriben. A bolthálózat tájékoztatása szerint a mellékletekkel rendelkező kötetet kívánták így óvni, de a mai nappal leszedték róla a fóliát.

vl | 2023. július 12. |

Az Orczy Mimi kalandjai - A londoni gyémántrablás című ifjúsági kötet szerzője, Ruff Orsolya a hétvégén szembesült azzal egy Libriben, hogy a kötet fóliázva kapható.

Az elmúlt hetekben azokat az ifjúsági és gyerekkönyveket fóliázták be a boltokban, amelyek fennakadtak a 2021-ben hozott gyermekvédelminek mondott jogszabály szűrőjén (jellemzően azok a könyvek voltak ezek, amelyekben LMBTQ-karakterek szerepelnek), a szóban forgó könyvben viszont még érintőlegesen sem merült fel a téma. Az esetről ITT írtunk bővebben.

Közben viszont a Libri arról tájékoztatott, hogy az Orczy Mimi kalandjai - A londoni gyémántrablás című kötetet csak a bolthálózat nagyobb üzleteiben lehetett csomagolva megtalálni, a kisebb méretű boltokban nem. A kötetre tájékoztatásuk szerint kifejezetten azért került fólia, mert nagy értékű könyvről van szó, és a mellékleteivel együtt szerették volna megóvni azt. A szerdai nappal viszont minden példányról leszedték a fóliát.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Befóliázott könyveket a Libri a melegellenes törvény miatt

A könyvek cím- és hátlapja látszik, de így nem lehet fellapozni őket.

...

Az ifjúsági polcról az úgynevezett gyermekvédelmi törvény miatt kerültek le könyvek

Az ifjúsági könyvek helyett mostantól a szórakoztató részlegen találhatják meg az olvasók Papp Dóra könyveit, mert a 2021-ben hozott, gyermekvédelminek mondott jogszabály szerint 18 éven aluliak nem vásárolhatják meg azokat.

...

Komoly cenzori apparátus felállítását is feltételezi a kormány „gyermekvédelmi” rendelete

Gál Katalin, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) elnöke a Népszavának beszélt arról, hogy milyen abszurd dolgokat eredményezhet a „gyermekvédelmi” törvényhez megjelent kormányzati végrehajtási rendeletet.

Kiemeltek
...

Nem Pynchon az egyetlen, aki 1000+ oldalas könyvével történelmet írt

Végtelen hosszú könyvek, amik megváltoztatták az irodalomról alkotott felfogásunkat.

...

Oscar-díj 2026: tarolt az Egyik csata a másik után, megemlékeztek Tarr Béláról

A filmet Pynchon műve inspirálta.

...

„Az életre szóló szerelem nem biztos, hogy kapcsolatként is működik” – László Viktória a TBR podcastben

Hány különféle arca van a szerelem érzésének? Erről beszélgettünk a TBR második évadának nyitóepizódjában.

A hét könyve
Kritika
A halál közeledtével egyre erősebb az élni akarás? – Oravecz Imre új Alkonynaplójáról
Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

Ryan Gosling lézerfegyverek nélkül, a barátság erejével menti meg a galaxist – kritika A Hail Mary-küldetésről

A világ megmentése egy barátságon múlik Andy Weir regényének adaptációjában.

Hírek
...

Egy titkos afgán női könyvklub Orwell olvasásával dacol a tálibok ellen

...

Gyerekkönyvet írt a gyászról, majd kiderült, hogy ő maga ölte meg a férjét

...

Kollár-Klemencz László március 15-én: Mindenkinek saját szabadsága van

...

Itt vannak az első fotók a Dűne 3-ról: Timothée Chalamet visszatér!

...

Felrobbant a BookTok az ACOTAR-folytatás hírére, vad elméletek terjednek

...

Salman Rushdie nem szeretne a traumája szimbólumává válni