Norman Reedus az új regényéről beszélt Jimmy Fallonnál

Norman Reedus az új regényéről beszélt Jimmy Fallonnál

Valós emberek ihlették a szereplőit.

sa | 2022. május 05. |

A Walking Dead színésze a műsorban a The Ravaged című regényéről mesélt, amit Frank Billel közösen írtak. A Kirkus kritikusa azt írta a könyvről, hogy érdekesen fetisizálja a kívülállókat, a törvényenkívülieket és a lecsúszott embereket. 

Ahogy a regény bejelentésekor már mi is írtunk róla, a cselekmény három ember sorsát követi, aki útnak indul, hogy megtalálja magát. Jack elveszíti a családját, ezért egy hátizsákkal Dél-Amerika felé veszi az irányt. Hunter Kaliforniába utazik, ahol felfedez egy múltbeli titkot, miután az apja meghal egy rejtélyes tűzesetben. A 17 éves Anne pedig megszökik Tennessee-ből, miután a bátyja megtámadja.

Reedus elmesélte Fallonnak, hogy már többször próbálkozott azzal, hogy regényt írjon az életéből, de aztán eddig mindig letett erről. Ehelyett a könyv olyan emberekről szól, akik a legképtelenebb helyeken találnak családra. 

A színész elmondta, hogy két történetszálat is valós emberek inspiráltak. Amikor például a motoros kultúráról szóló Ride-ot forgatta az AMC-nek, egy üzletemberrel utazott repülőn Uruguayból Costa Ricába. A többi utas sorra ment oda hozzá, hogy fotót és autogramot kérjen, mire az üzletember megkérdezte Reedust, kicsoda ő. Amikor mondta neki, hogy televíziós színész, a férfiból ömleni kezdett a szó, és elmesélte, hogy a céget, amit vezet, a Fortune gazdasági hetilap a világ 500 legnagyobb bevételű vállalata közé sorolta. “Könnyes szemmel rám nézett és azt mondta: egész életemben pénzt csináltam, elvesztegettem az egész életemet.” Reedust az eset annyira megérintette, hogy bele is dolgozta a regényébe.

A The Ravaged májusban jelenik meg a Blackstone-nál.

Nyitókép: Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Könyvet írt a The Walking Dead sztárja

Tíz évadnyi zombihajsza után saját könyvvel jelentkezett Norman Reedus, a The Walking Dead sztárja.

...

10 éves a The Walking Dead

...

Így született a Walking Dead pszichopatája

Hírek
...

Draco Malfoy visszatér: nézd meg, mennyit változott 14 év alatt!

...

Kabai Lóránt posztumusz kötete Szép Magyar Könyv díjat nyert

...

Beszédes, hogy mire fordítja a pénzjutalmat az egyik legrangosabb női irodalmi díj győztese

...

Wicked 2: Óz, a nagy varázsló hadjáratot indít a boszorkány ellen

...

A folyóírás segít az olvasási képességeken is?

...

Tippek szülőknek, ha a gyerek unja az esti felolvasást

SZÓRAKOZÁS
...

Ezeket a könyveket még elolvashatod, mielőtt megjelennek filmben vagy sorozatban

Némelyiknél azért bele kell húzni, hogy be is fejezd mielőtt kijön a film!

...

Kamilla királyné szerepel kedvenc írója krimijében

Kamilla állítólag már korábban viccelődött azzal, hogy szívesen szerepelne a sorozatban.

...

Itt a Downton Abbey befejező filmjének előzetese

A trailer az özvegy grófnét alakító Maggie Smith előtt is tiszteleg.

Kiemeltek
...

Nem tudsz túllépni egy szakításon? Főzd meg az exed kedvenc receptjét!

 Kavasiro Szaki japán író új könyvének ez a kiindulópontja. Olvass bele!

...

Ezek a gyerekek megmutatják, miért nem kell félni az ismeretlentől

A Titkos jótevők sorozatában néhány bátor és együttérző jóbarátra hárul a feladat, hogy megmentsék azokat a varázslatos lényeket, akiket a gonosz királynő és katonái foglyul akarnak ejteni. Íme az új rész! 

...

John Scalzi: Minden korszaknak megvan a maga világvégéje

John Scalzi amerikai sci-fi szerzővel világvégéről, írásról, kiégésről és politikáról beszélgettünk.

A hét könyve
Kritika
A Fehér Lótusz lakossági verziója nyulakkal érkezik
Röhrig Géza: Engem arra delegált az élet, hogy bizonyos dolgokról beszámoljak

Röhrig Géza: Engem arra delegált az élet, hogy bizonyos dolgokról beszámoljak

Röhrig Géza semmike-dalok című új kötetéről mesélt, de készülő regénye és az irodalomi közeg idegensége is felmerült. A szerzővel Gács Anna beszélgetett. 

...

„Nem minden fás terület erdő, de minden erdő fákból áll” – ezért fontosak az örökerdők

...

Az erdő csodákat művel: 4 izgalmas kötet a Zöld könyv podcast könyvajánlójában

...

Az erdő gyógyít és kisimít – ezért töltsünk minél több időt a természetben!