Moskát Anita szárnyas emberekért kapta az idei Hévíz-díjat

Moskát Anita szárnyas emberekért kapta az idei Hévíz-díjat

sa | 2023. november 09. |

Tizedik alkalommal adták át a Hévíz Irodalmi Díjat szerdán, amit idén Moskát Anita kapott A röpképtelenek című novellájáért, amely a Hévíz folyóirat 2022/2. számában jelent meg, és itt tudod teljes terjedelmében elolvasni.

„Egy egész nagyregénnyi problémafelvetés kerül elő benne,

olyan etikai dilemmák, melyeket a novella nem csak egyéni, hanem társadalmi szinten is új megvilágításba helyez. Megéri-e minden áron az álmainkat követni? A saját érdekünkben történik-e önmagunk kizsákmányolása? Egy platformra hozható-e nő és férfi, és ha igen, az milyen következményekkel jár? Kikerülhetetlen problémák, aki nem gondolkodott rajtuk, még annak is van véleménye” – méltatta Vajna Ádám, a Hévíz szerkesztője a novellát, ami a magyar megjelenés óta a Panodyssey platformon már angolul is olvasható Austin Wagner fordításában. 

A Hévíz Irodalmi Díjat Hévíz önkormányzata alapította 2013-ban. A korábbi díjazottak: Fehér Béla (2013), Háy János (2014), Szántó T. Gábor (2015), Kemény István (2016), Bereményi Géza (2017), Takács Zsuzsa (2018), Földényi F. László (2019), Berta Ádám (2020), Király Kinga Júlia (2021).

(Litera)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Moskát Anita: A Semmirekellők a mérgező családi minták és a megrekedések regénye

A Helikon Kiadó és a Margó Irodalmi Fesztivál közös gondozásában megjelent Margó Könyvek sorozatának norvég darabjához Moskát Anita írt utószót. 

...

Moskát Anita: Soha ne felejtsetek el jó kérdéseket feltenni

Olvasd el Moskát Anita laudációját, ami a Panodyssey spekulatív fikciós novellapályázat eredményhirdetésekor hangzott el!

...

Moskát Anita: Jöjjön el a fotoszintézis országa

A Bookline és a Könyves Magazin együttműködésében indítottuk el Zöld rovatunkat, ennek keretében Moskát Anita és Veres Attila havonta egy-egy novellát jelentet meg nálunk. 

Kiemeltek
...

Az év irodalmi szenzációja: 60 év késéssel megjelent Tandori első, ki nem adott és egyetlen példányban létező kötete

Megjelent Tandori Dezső első verseskötete, az Egyetlen: nem kellett a kiadónak, de a költő elkészített egy példányt a legjobb barátja számára. Fantasztikus sztori és podcast Pándi Balázzsal és Simon Mártonnal, hallgassátok! 

...

9 nyári gyerekkönyv vakációzóknak

Gyerekkönyvek nyári témákkal.

...

Hiába élünk egy elfogadó társadalomban, mindannyian a többség oldalán állunk

Egy anya, egy lebénult lány és egy transznemű személy. Mi a hasonlóság? A társadalom egyiküket sem tűri meg magában. 

SZÓRAKOZÁS
...

A ChatGPT nem a barátod, de van, aki már így érzi

Még csak most kezdik el vizsgálni a ChatGPT pszichológiai hatását, és az eredmények nem túl biztatóak. 

...

Film készül a BookTok-kedvenc romantikus szerző könyvéből

Több filmfeldolgozás is készül a szerző könyveiből.

...

Megérkezett a Marék Veronika életét bemutató dokumentumfilm előzetese!

A szigetországban Marék Veronika főhőse, a kis piros oroszlán a bátorság elnyerésének szimbóluma lett.

A hét könyve
Kritika
Török Ábel varázslatos könyve elhiteti, létezik egy szebb világ
Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Egy 1600 fős kisvárosba százezrek érkeznek a könyvek miatt, bár az aprócska települést még megközelíteni is nehéz. 

Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?

Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?

A hét könyve Bartók Imre Damien című regénye.

Szerzőink

Könyves Magazin
Könyves Magazin

Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Valuska László
Valuska László

Az év irodalmi szenzációja: 60 év késéssel megjelent Tandori első, ki nem adott és egyetlen példányban létező kötete