A briteknél a Penguin Classics-könyvek azok, amiket évtizedek óta egyfajta tisztelet övez, éppen ezért a sorozatnak jelentős kánonképző hatása van. Többek közt ezért is szimbolikus gesztus, hogy a nagymúltú kiadó úgy döntött, az idén egy szuperhősös Marvel-sorozattal bővíti a gyűjteményét. Első körben A csodálatos Pókember, a Fekete párduc és az Amerika Kapitány jelent meg, de a sor még bővülni fog.
Mindig is borítótervezői babérokra akartál törni? Akkor jó hírünk van: megszületett ugyanis az internetes borítógenerátor, amellyel bárki megálmodhatja a saját könyvét! Ha van kedvetek játszani, küldjétek el nekünk az info@konyvesmagazin.hu címre, ti hogyan képzelitek el a kötelezők borítóit. Addig is mutatjuk, szerintünk hogy festenének a magyar klasszikusok Penguin-könyvként!
Tovább olvasokA sorozat szerkesztését Ben Saunders vállalta, aki az oregoni egyetemen tanít angol irodalmat, valamint a képregényszaknak is ő a vezetője. A cél, hogy az ikonikus szuperhősök korai történetei jelenjenek meg Penguin Classics-könyvként, és hogy a legfontosabb Marvel-alkotók – például Stan Lee, Jack Kirby vagy Steve Ditk – képregényei mindenképp bekerüljenek a sorozatba. A gyűjtemény egyes darabjaihoz Saunders előszavakat is írt, amelyekben kitért többek közt a főhősök személyiségére és a történetek kulturális hatásaira is. De olyan elismert szerzők is írtak előszavakat a kötetekhez, mint Jason Reynolds, Nnedi Okorafor vagy Gene Luen Yang.

Douglas Wolk író-kritikus nem kevesebbre vállalkozott, minthogy elolvassa az összes megjelent Marvel-képregényt (mind a 27 ezret), és könyvet ír a tapasztalatairól. Benyomásairól most a Guardianbe írt cikket, amelynek egyértelműen az a kicsengése, hogy nagyon élvezte a projektet.
Tovább olvasokForrás: Publishers Weekly