Vihart kavart és rímes riposztokat ihletett Lackfi János rendőrös verse

Vihart kavart és rímes riposztokat ihletett Lackfi János rendőrös verse

A rendőrök úgy felhúzták magukat Lackfi János versén, hogy többen rímben válaszoltak.

ro | 2021. január 18. |

Lackfi János még pénteken posztolt egy verset Rendőr leszek címmel, amin az állomány tagjai közül néhányan annyira felhúzták magukat, hogy ugyancsak versben válaszoltak a költőnek. Először mutatjuk az eredeti verset:

RENDŐR LESZEK

Rendőr leszek, rád lehelek,
Pacalt babbal betermelek.
Nem törődöm banditákkal,
Csak a betojt csórikámmal.

Minden betojt pajti álom,
Bélelt jogsit alig várom.
Ha csalás ez, azt se bánom,
Cseng a lóvé a számlámon.

Ha majd elpusztul az anyád,
Tonnányi sír kell legalább.
Ha majd elpusztul az anyád,
Veszek a pénzből egy tanyát.

Tejelj, piszok, én vigyázok,
Ha nincs tanú, rá se fázok.
Fényes nappal vitézkedem,
Rágót veszek a pénzemen.

Kell egy vagyon, kisebb vagyon,
Gumibot az oldalamon.
Ha majd elpusztul az anyád,
Veszünk a pénzből egy tanyát.

A bejegyzés alatti kommentszekcióban ezek után elszabadult a pokol, a Zsaruellátó Facebook-oldalt a hétvégén pedig ellepték a felháborodott riposztversek - köztük például ez:

Költő leszek, magot vetek,
Tiszteletre nem nevelek.
Nem törődöm más szakmával,
Csak a magam egójával.
Minden szavam rólam tátog,
Letojom, hogy mást is vádol.
Ha nem igaz, azt sem bánom,
Nekem is cseng lóvé látod?
Ha mást tanított is az anyám,
Sírjon fia miatt talán?
Versem sora mind csak gyaláz,
Nem érdekelsz egyáltalán!
Felelj, piszok, én utálok,
Bármit írok, rá se fázok.
Soraimmal vitézkedem,
Rágózhatok a pénzeden.
Kell egy rím, egy kisebb, nagyobb,
Vannak sokan oldalamon.
Ha majd tiszteletre nevel anyád,
Versem kezedbe sem adja talán!

A felháborodott reakciókra válaszul Lackfi János azt írta a Facebook-oldalán, hogy a fenti vers a Csavard fel a szöveget című kötete átiratai közt szerepelt, négy éve jelent meg:

"És akkor sem a pillanatnyi bírságról vagy a rendőrökről szólt, nekem személyesen elég kevés és zömmel jó tapasztalatom van a rendőrséggel kapcsolatban. De ennek persze semmi jelentősége, alig hiszem, hogy József Attila saját, személyes kertész-képében gondolkodott volna, vagy éppen több ezer kertésszel töltetett ki tesztet, mielőtt versét megírta volna. Ja, és figyelmes olvasás esetén kiderül: aki a versben megszólal, NEM rendőr. Csak elképzeli, milyen lenne legálisan erőszakoskodni. Számára ezt jelenti a rendőrlét. Vagyis ő egy civil, aki szívesen rendőrködne. Persze aki csak ütni jött, üssön nyugodtan...

Az külön érdekesség, hogy a kommentelők azt mondják, a rendőrök nem durvák. Utána pedig azt, hogy ezek után a rendőrök engem ki fognak nyírni. Hm. Szerintem meg nem, mert tényleg nem ilyenek."

Mindenesetre Lackfi örült annak, hogy a vers hatott, felkavart sokakat, hiszen az a dolga. Egy másik bejegyzésben ugyanakkor azt írta, hogy sajnálja, ha valakit megbántott, nem ez volt a célja.

Az ügy slusszpoénja, hogy a Zsaruellátó közzétett egy harmadikos olvasókönyvből kifotózott oldalt, amelyen a költő arra a kérdésre, hogy mi akart lenni gyerekkorában, a következőt válaszolta:

"Óvodás koromban rendőr."

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Lackfi János: Kedvencem a groteszk

Lackfi János 2020-ban sem tétlenkedett: csak az ősz folyamán két új könyve is megjelent. Legújabb verstankönyve mellett, a Száll a kakukk a fészre című kötet képében most egy rendkívül sajátos irodalomtörténeti áttekintést is kezében tarthat az olvasó. A megjelenés alkalmából a szerzővel régi barátja, Szabó T. Anna beszélgetett a Margó Irodalmi Fesztivál színpadán. Hallgasd vissza most te is a fesztivál podcast csatornáján.

...

Jézus születését meséli újra Lackfi János

Legújabb mesekönyvében Lackfi János a karácsony igaz meséjét mondja el: azt, amit generációk óta újra és újrahallgatunk.

...

Lackfi János elképzelte, hogyan facebookoztak volna Szabó Lőrincék

Nevetéssel, felolvasással zajlott a péntek esti Lackfi János könyvbemutató a Margón, ahol megtudhattuk, kinek ajánlja a szerző új kötetét, amelyben a magyar költészet legismertebb alakjai Facebook-bejegyzésekben kommunikálnak egymással. 

A hét könyve
Kritika
Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?
...

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog

A gyámoltalan hölgyek csak Jókai könyveiben léteztek, a valóságban erős nők vették körül az írót. Szécsi Noémi Jókai és a nők című könyvének bemutatóján jártunk.

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

Hírek
...

Meghalt Harkányi Endre

...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait