Itt a karantén szakácskönyv karácsonyi folytatása!

ro | 2020. december 15. |

A tavaszi Karantén Kantin Szakácskönyv után itt a folytatás, amely ezúttal kimondottan ünnepi, karácsonyi recepteket tartalmaz. Ez tulajdonképpen egy digitális szakácskönyv, több séf receptjeit tartalmazza, és aki megveszi, az egészségügyben dolgozókat támogatja ezzel.

Az ötletgazda, Mautner Zsófia a Facebook-oldalán írt arról, hogy bár "most annyi minden más, mint tavasszal volt, egyszerűen nem lehetett nem folytatni" a kezdeményezést: tavasszal az adományoknak köszönhetően 2300 élelmiszercsomagot tudtak küldeni az egészségügyi dolgozóknak és a Budapest Bike Maffia által a leginkább rászorulóknak, és "olyan jó lenne, ha karácsonykor is meg tudnánk lepni őket". Abban bíznak, hogy legalább 500 csomagot most is célba tudnak juttatni.

A digitális szakácskönyvet 3 ezer forintért le lehet tölteni, az így befolyt pénzből pedig élelmiszercsomagokat állítanak össze. "El sem tudjátok képzelni, mekkora örömöt tudnak okozni a kórházban dolgozóknak ezek a melegszívű gesztusok és kedvességek, annak, akinek pedig a legkevesebb jut, a közös szolidaritásunk és apró segítségünk" - írta Mautner Zsófia.

A szakácskönyvet ITT találjátok.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Karantén szakácskönyvvel támogatják az egészségügyi dolgozókat

A Karantén Kantin egy digitális szakácskönyv - aki letölti, segít abban, hogy élelmiszercsomagokat juttassanak el a kórházi dolgozóknak.

...

Mautner Zsófia: A gasztronómia világában helyt állni kemény

...

Mautner Zsófi: 2020 a magyar konyha éve lesz a világon

KÖNYVHÉT
...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

...

Babonák, titkok, kétfejű bárányok és Partium – Bemutatkozik Horváth Adél első regénye / Flair #17

Milyen furcsa lények és hiedelmek élnek egy kis faluban? A Vigadó tér 18-as standnál Bakó Sári vendége Horváth Adél.

...

Visszaszerzett nyelv: Csepelyi Adrienn a népi-urbánus lét békéjéről / Flair #15

A Vigadó téri stúdióban, Zámbó Jimmyvel a háttérben Csepelyi Adrienn mesél új tájszólásról, stigmákról, hazatérésről. Flair podcast, hallgassátok!

...

Skandináv krimik, királyi „fun factek” és klasszikusok – Tekla könyvei / Flair #14

Milyen út vezet a skandináv krimiktől a klasszikusok szeretetéig? Ez itt újra a Flair!

...

Értelmiségi pokoljárás Péterfy Gergellyel – Dante, a digó és a pesti svihák / Flair #12

Péterfy Gergely megírta Digó című regényét egy kiégett értelmiségiről, aki megjárja a poklot. Podcast.

...

Magány, szorongás és a „mindent kipróbálni” frusztrációja – Adorjáni Panna első regényéről / Flair #11

Mihez kezd egy generáció, ha a szülőktől örökölt értékeket nem érzik magukénak? Hallgasd a Flairt!

A hét könyve
Kritika
Tompa Andrea dühvel és reménnyel: Kolozsvárról, hatalomról és homoszexualitásról
Hogyan talál haza az, aki otthontalannak született? – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi regényéről

Hogyan talál haza az, aki otthontalannak született? – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi regényéről

Kiss Villő magyar-amerikai és amerikai-magyar, legyen Liptóvárosban vagy Manhettenben, mindenhol idegen. Felnövéstörténet az otthontalanságról.

Hírek
...

A Biblia kötelező olvasmány lett a texasi iskolákban

...

Megalakult az Irodalmi Szakszervezet – ezek a célok!

...

Balsai Móni két évezred erotikus verseiből készített előadást

...

BookTok-álomprojekt: Colleen Hoover producerként csatlakozik az új Ali Hazelwood-adaptációhoz

...

Melyik könyv lehet „a nagy amerikai regény”? Híres szerzők árulják el kedvenceiket

...

Victor Hugo klasszikusa, A nyomorultak új feldolgozást kap

Kicsoda Berg Judit, a kormány irodalomért és közművelődésért felelős helyettes államtitkára?

Kicsoda Berg Judit, a kormány irodalomért és közművelődésért felelős helyettes államtitkára?

Portrénk a Rumini és a Lengemesék szerzőjéről.

Szerzőink

Valuska László
Valuska László

Tompa Andrea dühvel és reménnyel: Kolozsvárról, hatalomról és homoszexualitásról

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Krasznahorkai László: Az egész életem egy kísérlet a jóvátételre