Május végén térnek vissza a Jóbarátok

Május végén térnek vissza a Jóbarátok

2021 minden jel szerint a nagy folytatások éve lesz (az újratöltött Szex és New Yorkról itt írtunk), ezt mutatja az is, mekkora felhajtás övezi a Jóbarátok Reunion bemutatását. Most már azt is tudjuk, mikor lesz a nagy újratalálkozás: az HBO Max bejelentése szerint május 27-én lesz a különleges rész premierje.

ro | 2021. május 14. |

Egy nagyon tudatosan felépített reklámkampánnyal van dolgunk, holott a Jóbarátok az a sorozat, amelynél hiába telt el 17 év az utolsó epizód vetítése óta, a rajongótábora az idő múlásával nemhogy csökkent, még nőtt is. Mindenesetre az HBO Max már elkezdte szétszórni az információmorzsákat, és csütörtökön közölte, hogy május 27-én debütál a Jóbarátok-folytatás, az a különleges rész, amelyből kiderül, mi történt ez eltelt időben a szereplőkkel. A csatorna közzétett egy teasert is, amelyen sok minden nem látszik, csak az, hogy a hat főszereplő egymásba karolva sétál, miközben lassítva szól az I'll Be There For You:

A rajongóknak jó hír, hogy megint rengeteg sztárvendég fog felbukkanni – lesznek nagy visszatérők, mint Tom Selleck, aki Monica szerelmét, Richardot alakította, vagy Reese Witherspoon, aki az eredeti sorozatban Rachel húga volt. De az HBO Max bejelentése szerint olyan arcok is feltűnnek majd, mint Lady Gaga, Justin Bieber, Cara Delevigne és Kit Harington, de felbukkan majd a Nobel-békedíjjal kitüntetett Malala Yousafzai is.

-

A sorozat történetéről amúgy tavaly jelent meg magyarul Saul Austerlitz A Jóbarátok-generáció című könyve, amely "egyrészt interjúkon keresztül jár utána annak, hogy a készítők közül ki hogyan élte meg a folyamatot, ahogy az első ötletektől egészen a világsikerig vezetett a Jóbarátok útja; a másik pedig, hogy mik lehettek azok a tényezők, amelyek miatt ennyire nagy rajongótábora és nem múló sikere lett".

SAUL AUSTERLITZ
A Jóbarátok-generáció
Ford.: Magyari Andrea, 21. Század Kiadó, 2020, 430 oldal
-

Ebben a cikkben 5 izgalmas kulisszatitkot mutattunk a Jóbarátok-könyvből. 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A Jóbarátok már örökké a felnőtté válás szimbóluma lesz

Már több mint tizenhat év eltelt azóta, hogy befejeződött a Jóbarátok, de a sikere a mai napig töretlen. Saul Austerlitz újságíró éppen ezért úgy döntött, hogy megírja a kultikus sorozat történetét.  A Jóbarátok-generáció egy izgalmas, alapos könyv lett, tele ismert és kevésbé ismert kulisszatitkokkal, anekdotákkal és rengeteg háttérinfóval.

...

5 izgalmas kulisszatitok az új Jóbarátok-könyvből

Ha mindig is kíváncsi voltál rá, hogy hogyan született meg a Jóbarátok, akkor jó hírünk van: Saul Austerlitz megírta az eddigi legalaposabb és legizgalmasabb könyvet a sorozat születéséről és történetéről. Most öt izgalmas kulisszatitkot emeltünk ki a kötetből, de A Jóbarátok-generáció ezek mellett is rengeteg új és érdekes információt tartogat.

...

Könyv jelenik meg a Jóbarátok kulisszatitkairól

A hét könyve
Kritika
Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?
Kustos Júlia: Ez a kötet hangos kiabálás

Kustos Júlia: Ez a kötet hangos kiabálás

A Könyves podcast vendége Kustos Júlia, aki a Tehetetlen bálványok című verseskötetében őszinteségről, nőkről, elvárásokról is írt. Hallgassátok!

„Ez a facebookos nő nem te vagy” – Olvass bele Dobray Sarolta könyvébe!

„Ez a facebookos nő nem te vagy” – Olvass bele Dobray Sarolta könyvébe!

Dobray Sarolta kötetében apró történetek egész gyűjtménye fonódik össze. Részlet.

Szerzőink

chk
chk

Fókuszban a nők: 5 könyv, ami újrameséli az ókori görög mitológiát

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

A hallgatás teher – végre magyarul is olvasható a holokausztirodalom egyik alapműve

Kiemeltek
...

Lehet uralni a sakklépéseket, az emlékeket és a halált is?

A hét könyve Bartók Imre Damien című regénye.

...

Török Ábel: Most próbáltam meg először igazán kiengedni a saját hangomat

Meglepi, hogy az olvasók mennyire szeretik a könyvét. Török Ábellel Norvégiáról, sóvárgásról, a mesék erejéről és egy vágyott igazságos világról beszélgettünk.

...

Hogyan foglalta el egy könyves falu a világot? A Hay Festivalon jártunk, megmutatjuk! 

Egy 1600 fős kisvárosba százezrek érkeznek a könyvek miatt, bár az aprócska települést még megközelíteni is nehéz. 

Gyerekirodalom
...

9 nyári gyerekkönyv vakációzóknak

Gyerekkönyvek nyári témákkal.

...

A biológus és a vadmalac kalandjai a lengyel rengetegben: videojáték készült a Cser Kiadó új mesekönyvéhez

 A kötetet  a közép-európai „Jane Goodallként” is emlegetetett biológus, Simona Kossak ihlette.

...

A Bogyó és Babóca hetedjére is meghódítja a mozikat

Mesés nyári program.