J. K. Rowling beleállt az irodalmi közegbe Neil Gaiman molesztálási ügye miatt

J. K. Rowling beleállt az irodalmi közegbe Neil Gaiman molesztálási ügye miatt

J. K. Rowling Harvey Weinsteinnel emlegette egy lapon Neil Gaiman szexuális zaklatási ügyét. 

sza | 2025. január 15. |

J.K. Rowling, a Harry Potter könyvek szerzője is megszólalt Neil Gaiman nemrég új lendületet kapott szexuális zaklatási ügyéről. Az írónő hétfőn arról írt az X-en, hogy szerinte párhuzam vonható a korábban már szexuális zaklatás miatt elítélt Harvey Weinstein és a több nő által megvádolt brit író között.

„Érdekes, hogy az az irodalmi közeg, amelynek elég sok mondanivalója volt Harvey Weinsteinről, mielőtt még elítélték volna, furcsán hallgat, amikor Neil Gaimant több olyan nő vádolja meg, akik bár előtte sosem találkoztak, hasonló történetekről számolnak be, akárcsak Weinstein esetében” – írta J.K. Rowling.

Weinstein és Gaiman esetében közös, hogy

mindketten lefizetéssel és titoktartási szerződéssel hallgathattatták el az áldozataikat.

Rowling X-posztja pedig arra tesz utalásokat, hogy Gaiman esetében is fennállhat a lehetőség, hogy ezek a nők igazat mondanak, mivel hasonló részleteket mesélnek el a zaklatásról.

Weinsteint, aki korábban filmes producerként dolgozott olyan projekteken, mint a Ponyvaregény, A Gyűrűk Ura vagy a Szerelmes Shakespeare, 2017-ben vádolták meg szexuális zaklatással és erőszakkal, majd 2023-ban 23 évre börtönre ítélték (az ügyről itt bővebben is írtunk). Legutóbbi értesülés szerint leukémiát diagnosztizáltak nála.

(X / Deadline)

Fotó: Facebook / Wikipédia

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Neil Gaiman zaklatási ügyének az Elveszett próféciák is áldozatául esett

Az Amazon Studios döntött az Elveszett próféciák című sorozat harmadik évadáról, melynek munkálataiban Neil Gaiman is részt vett.

...

Imane Khelif online zaklatás miatt indított pert, érintett J.K. Rowling is

Az algériai olimpiai aranyérmes ökölvívó, Imane Khelif internetes zaklatás miatt indított pert a francia hatóságoknál. Több hírességet is felelősségre vonhatnak az állításaik miatt. 

...

Putyin trolljai után nyomozott, végül a szülőföldjét is el kellett hagynia a zaklatás miatt

Jessikka Aro, finn újságíró darázsfészekbe nyúlt 2014-ben, amikor az orosz információs hadviselés után kezdett el nyomozni. Olvass bele a könyvébe!

Hírek
...

Fehér Renátó új regénye egy terrorista monológja

...

Múzeum nyílt Hrabal vidéki házában, ahol számos híres novella született

...

Elhunyt Bodrogi Ferenc Máté irodalomtörténész

...

Murakami és Harry Styles csak a futásban hisz

...

Vörös Özvegy, kóbor lovag: bejelentették A hét királyság lovagjának új színészeit

...

Külföldön is megjelenik az H. P Lovecraftről szóló magyar tanulmánykötet

Kiemeltek
...

Self-made influenszerek vs. szakértők: kinek higgyen a szülő az interneten?

Az internet egyszerre stresszfaktor, veszély és óriási ajándék a friss szülőknek. Erről is szó esik az Ezt senki nem mondta! bookazine-unkban! 

...

„Jó krimit írni nehezebb, mint egy közepes szépirodalmi művet” – így látják magukat a magyar krimiírók

A magyar krimi helyzetét vizsgálták a Krimifesztiválon. 

...

A 15 éves Margó Bereményit, Krasznahorkait és a verseket ünnepli – jön a Tavaszi Margó!

A 15 éves Margó Irodalmi Fesztivál a Nobel-díjas Krasznahorkait, a 80 éves Bereményit és a verset ünnepli.

SZÓRAKOZÁS
...

Lesz egy fontos csavar az Outlander-sorozat lezárásában

A sorozat saját lezárást kap.

...

Jöhet a Trónok harca-film a House of Cards producereitől

A történet a Targaryen-dinasztia alapítójáról és Westeros meghódításáról szólna.

...

András herceg bukásával folytatódhat A korona Netflix-sorozat

A korona sorozat készítői azt fontolgatják, hogy plusz egy évaddal bővítik a szériát, ami kizárólag Andrással foglalkozna.