Egy egzisztencialista válsággal indít Jim Carrey regénye, melynek hőse – akit történetesen Jim Carrey-nek hívnak – kétségek és fakuló karrierkilátások között vergődik. A Dana Vachonnal közösen írt könyv görbe tükröt állít Hollywood egoista, önimádó kultúrájának, miközben a színészhőse azon tanakodik, hogy egy Mao Ce-tungról szóló életrajzi vagy egy gyerekjátékokról szóló stúdiófilmet vállaljon-e el. Közben küzd a katasztrofális bozóttüzekkel, egy csak csajokból álló ökoterrorista bandával meg egy UFO-invázió rémével, a háttérben pedig időnként felsejlik Nicolas Cage, Gwyneth Paltrow és Anthony Hopkins alakja.
Kiadója, a Knopf egy olyan fikciós könyvként tálalja a július 7-én megjelenő regényt, amely erősen épít az egyik társszerző (a híresebbik) életére, így több fontos életrajzi adat is belekerült a cselekményszálba. Carrey mindezt úgy kommentálta az egyik interjújában, hogy eljött a világ vége, ők pedig szerzőtársával a tökéletes könyvet ajánlják hozzá. Gyorsan hozzátette ugyanakkor, hogy nem a civilizáció végéről beszél, hanem egy önző világéról.
Carrey amúgy a NYTimes-nak adott interjújában azt mondta a nevét viselő szereplőről, hogy az valójában egy avatár, egy személy képviselője, lényegében bárkié, aki az ő pozíciójába kerülhet - ez lehet egy művész vagy egy celebritás is akár. Ahogy fogalmazott, egy falánk, csak magára koncentráló és hiú világ reprezentánsa. Valamiért fontosnak tartotta ugyanakkor megjegyezni azt is, hogy a könyv fikciós részei is az igazságot tárják fel.