Han Kang könyvei teljesen elfogytak Dél-Koreában

Han Kang könyvei teljesen elfogytak Dél-Koreában

A nemzetközi Booker-díjas Növényevő óta nem látott érdeklődés övezi Han Kang könyveit Dél-Koreában.

ta | 2024. október 11. |

Kapkodják a Nobel-díjas Han Kang könyveit Koreában. A Svéd Akadémia bejelentése óta, azaz kevesebb mint egy nap alatt már több mint 130 ezer példányt adtak el belőle két nagy oldalon.

Han Kang könyvei uralják a bestseller listákat

A Kyobo és a Yes24 online könyvesboltok is arról számoltak be, hogy a Nobel-díjas szerző könyvei elfogytak, és már csak előrendeléssel kaphatók.

Han Kang művei a bestseller listákat is uralják Koreában: a Kyobón például a top 10 könyvből 9 a dél-koreai szerzőé, köztük van a magyarul is olvasható Növények és Nemes teremtmények is. (Utóbbiba itt beleolvashatsz!)

Hasonló a helyzet a Yes24-en, és az Aladin nevű online könyvesboltban is a szerző könyvei kúsztak fel a bestseller lista első 8 helyére.

A Kyobo bestseller listájáért felelős Kim Hyun-jung azt mondta: Han Kang könyvei először fogynak ilyen mértékben a nemzeti Booker-díjas Növéneyvő óta. Annyi a különbség, hogy akkoriban a népszerűség egyetlen könyvre korlátozódott, de ez most kiterjed az író összes művére.

A Svéd Akadémia „az olvasót a történelmi traumákkal szembesítő, az emberi élet törékenységét feltáró intenzív, költői prózájáért” ítélte az irodalmi Nobel-díjat a dél-koreai írónak. Ő az országában az első, aki megkapta ezt az elismerést. 

(The Korea Times)

Nyitókép forrása: han-kang.net

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A szörnyűségnek is vannak fokozatai – Olvass bele Han Kang Nobel-díjas író regényébe!

Dél-Korea történetének egy szégyenletes eseménye a kvangcsui mészárlás, melynek eseményeit a Nobel-díjas Han Kang az áldozatok és a túlélők szempontjából írta meg.

...

Han Kang kapta az irodalmi Nobel-díjat 2024-ben

Ő az első dél-koreai író, akinek odaítélték a Nobel-díjat.

...

A fogadóirodáknál Can Hszüe a 2024-es irodalmi Nobel-díj legnagyobb esélyese

Az elsősorban kísérleti rövidprózájáról ismert, hetvenéves kínai szerző mellett Murakami Haruki és Margaret Atwood díjazására is sokan fogadtak. Csütörtökön megtudjuk, ki lesz 2024 irodalmi Nobel-díjasa. Rövid esélylatolgatás következik.

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

Hírek
...

Az Európai Unió Bírósága elkaszálta a fóliázást előíró törvényt

...

Ők lennének 2026 legbefolyásosabb írói?

...

A volt amerikai first lady szerepelni akart a Heated Rivalry második évadában

...

Simon Márton kiadója is Magyar Könyvtervezés díjat nyert

...

Orwell vajon előre látta az AI-szemét áradatát?

...

Gyűjtőknek kötelező: Samantha Shannon fantasy-novellák érkeznek a Csontszüret világából

„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

„Tét nélküli játéknak indult” – Moskát Anita a rangos brit díjjal jutalmazott novellájáról

A szerző szerint sok olyan magyar regény és sok olyan szerző van, aki megállná a helyét angolszász piacon is.

Szerzőink

Bakó Sára
Bakó Sára

Lehetek-e idegen a saját életemben? – Krusovszky Dénes hősei a bizonytalan valósággal küzdenek

Bakó Sára
Bakó Sára

Németh László 125: a meg nem értett hősök és az erős nők írója