Kisfilmekben kelnek életre Grecsó Krisztián versei

Idén tavasszal a Grecsó-fivérek készültek egy különleges előadással, amelyet a Várkert Bazárban mutattak volna be. A koronavírus miatt az irodalmi táncprodukció sajnos elmaradt, cserébe viszont csodaszép versfilmek készültek az eredeti koncepció alapján a Magamról többet verseiből. A Grecsó-testvérek június 6-án a Margó Extra vendégei lesznek, ahol bővebben is mesélnek majd a sorozatról.

Könyves Magazin | 2020. május 28. |

A Többet magunkról-sorozatot a Várkert Bazár Facebook-oldalán lehet megnézni, ahová eddig három kisfilm került fel. Ezekben a zene, a tánc és az irodalom találkozik. Grecsó Krisztián a Magamról többet című kötetének verseiből olvas fel, miközben Grecsó Zoltán és Rácz Réka táncolnak, Kertész Endre pedig csellón kíséri őket.

Grecsó: Nagy tétekről csak álarc nélkül lehet beszélni - Összekötve - Könyves magazin

A kortárs magyar irodalom egyik legnépszerűbb prózaírójáról, Grecsó Krisztiánról viszonylag kevesen tudják, hogy költőként indult. Ismertségét a Pletykaanyu alapozta meg, a legnagyobb szakmai sikere a Mellettem elférsz című regényért kapott Aegon Irodalmi Díj volt, könyveit nagy példányszámban szeretik az olvasók. A Libri irodalmi díjra jelölt Vera című regénye után idén februárban Magamról többet címmel jelentetett meg a Magvető Kiadónál verseskötetet.

Grecsó Krisztiánnal még a karantén előtt beszélgettünk új kötetéről, akkor ezt mondta a Magamról többet verseiről:

„A versek kíméletlenül őszinte alanyisága is az elmúlt két év hozadéka. Nem volt értelme mellébeszélni. Olyan szélsőséges élethelyzeteket éltem meg, melyekben az álságosságnak már nem volt tétje, ez hozta ezt a radikális alanyi megszólalást. Többen kérdezték, hogy szánt szándékkal akartam-e szembemenni a mostanában divatos tárgyias megszólalásmóddal. Semmi efféle tudatosság nem volt bennem.”

Margó Extra
A Grecsó-testvérek június 6-án 18 órakor az online Margó Irodalmi Fesztiválon a Margó Extra vendégei lesznek, ahol Ott Annával fognak beszélgetni. Szó lesz a testvéri kapcsolatról, az otthonról, családról, de leginkább könyvekről, olvasásról. Mit olvas Krisztián, amikor nem ír és mit vesz elő Zoltán, ha épp nem a bátyját olvassa? Facebook-esemény ITT

Nézzétek meg a Grecsó-fivérek versfilmjeit:

Mire zöldül

Két kiló hetven deka

Elénekelhessem a Bóbitát

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Nagy

Grecsó Krisztián: Nem volt értelme nem gyilkosan lefúrni

Grecsó Krisztián új verseskötete, a Magamról többet sokkal személyesebb, vallomásosabb szövegeket tartalmaz, mint korábban bármelyik könyve. A szélsőséges élethelyzetek mélyére fúró versek kapcsán a betegség költői hagyományáról, a kimondhatóság határairól és az apaszerep átalakulásáról beszélgettünk vele.

...
Összekötve

Grecsó: Nagy tétekről csak álarc nélkül lehet beszélni - Összekötve

 A költői visszatérésről, a Libri irodalmi díjra jelölt Vera című regényéről, most kibontakozó gyermekverseiről és jövőbeli terveiről is beszélt az Összekötve keddi műsorában.

...
Hírek

Amikor Grecsóék forgattak, még karanténban volt a karantén

Beck Zoltán és Grecsó Krisztián a Vattacukor dallal üzenik, hogy „ne legyetek rosszak”.

...
Nagy

2024 legjobb könyvei 10-1.

Így olvastunk mi 2024-ben.

Szerzőink

...
Kolozsi Orsolya

Jón Kalman Stefánsson: A költészetre nincsenek hatással az idő törvényei

...
Borbély Zsuzsa

A bolti sorozatgyilkosságoktól a Fenyő-gyilkosságig Doszpot Péterrel

...
Tasi Annabella

A Száz év magány sorozatot akár Márquez is készíthette volna 

A hét könyve
Kritika
Grecsó Krisztián családtörténetében háborúk dúlnak a szabadságért
...
Nagy

A Mozgókép 2024 legjobb könyve: a film akkor is forog, ha nácik diktálnak és táborokból hozzák a statisztákat

Daniel Kehlmann regénye megmutatja, hogy egy totalitárius rendszerben mit jelent művésznek lenni akkor is, ha arra kényszerítik az embert, amit nem akar.