Elvis Presley A prófétát olvasta és jegyzetelte, most eladó a példánya

Elvis Presley egyik kedvenc olvasmányát, a jegyzeteivel ellátott A próféta című prózaköltemény-gyűjteményt 19 500 fontért (8,3 millió forint) árulja a londoni Peter Harrington könyvritkaság bolt. A könyvet testőrének és közeli barátjának ajándékozta Elvis Presley.

Simon Eszter | 2021. július 27. |

Elvis Presley nagyon szerette Kahlil Gibran A próféta című kötetét (itt elolvasható), amelyet olyan gyakran forgatott, hogy fejből ismerte a szöveget. Sőt annyira, hogy a jegyzetekkel ellátott könyvek közül néhányat a barátainak ajándékozott. A most eladásra került példányt is egy barát, Ed Parker kapta, aki az amerikai Kenpo Karate alapítója, egyben Presley közeli barátja, edzőtársa és alkalmi testőre lett, miután összeismerkedtek Presley-vel egy karate bemutatón. Kapcsolatuk minden bizonnyal szoros volt, mert Presley Parkert olykor Kahuna néven is emlegette, néhány alkalommal pedig „második apjaként”.

-

Parker az Inside Elvis című emlékiratában arról számolt be, hogy Presley „élesen tisztában volt a halálával, és égett a vágytól, hogy jobban megismerje az ember és az univerzum kölcsönhatását”. Pom Harrington, a Peter Harrington tulajdonosa így jellemezte A prófétát: „Ez egy igazán csodálatos társpéldány, amelyben a király alapos jegyzetei és aláhúzásai láthatóak. A jegyzetekből az is kiderül, hogy a Király számára Parker nemcsak a harcművészetek terén, de személyesen is igencsak meghatározó személy volt.”

Forrás: Lithub

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Eladó a ház, ahol a Nobel-díjas Eliot töltötte a nyarakat

...

Eladó a szélmalom-ház, amely egykor Arthur Miller lakhelye volt

Potom 11,5 millió dollárért (~3,5 milliárd forintért) árulják azt az amagansetti szélmalom-házat, amelyben egykor Arthur Miller és Marilyn Monroe lakott.

...

Eladó a gyönyörű kúria, ahol Mark Twain élete végén élt

Jó hír a gazdag Mark Twain-rajongóknak: röpke 4,2 millió dollárért (~1 255 000 000 forintért) eladóvá vált az a reddingi kúria, amelyben az író haláláig, 1910-ig lakott.

TAVASZI MARGÓ
...

Pion István: Onnantól már nem félek, hogy meg tudom nevezni, mi történt

Első regényében egy gyerekkori abúzustörténetet dolgoz fel. 

...

Vajna Ádám: Milyen furcsa ellentmondás, hogy a játék a fontos, amikor dolgozom

Hol is található pontosan Fancsika? És miért annyira érdekes egy középkori hóhér története? Vajna Ádám első regényének bemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon.

...

Terék Anna: A háborúban nincs jó és rossz oldal

Fel lehet-e dolgozni a traumákat? Mit okoz a családban a hallgatás?

...

Anyaság, istenek és önbizalom – Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna a Margón

Seres Lili Hanna és Szabó Imola Julianna páros kötetbemutatója a Tavaszi Margó Irodalmi Fesztiválon, ahol a születésé, újrafelfedezésé és az isteneké volt a főszerep.

...

Szántó Áron első regényében a bakonyi boszorkányok és a punk találkozik

Szántó Áron első regényében egy bakonyi zsákfalu hétköznapjai rémálommá válnak, még a buszvezető sem emberi lény.

...

Fehér Renátó: Vissza kell szereznünk a szeretet és a szolidaritás jogát

Hol a kiút a „szégyen és megvetés” szigetéről? A Tavaszi Margón mutatták be Fehér Renátó első regényét.

Kiemeltek
...

Kovács Dominik és Kovács Viktor: Úr a házban

Hogyan lesz a vidéki romantikából szégyen? És miért nincs jobb egy kitartó cselédnél? A Kovács Ikrek tárcasorozatának második része.

...

Réz Anna: A technológiai fejlődés parentifikálja a gyerekeinket

Hogyan csúszik ki az irányítás a kezünkből szülőként a kütyühasználatot illetően? Réz Anna írása.

...

„Ha szó szerint fordítanék, mondatonként zihálna valaki” – az erotikus könyvek fordításának kulisszatitkai

Milyen egy jó erotikus regény, mitől lesz forró, és nem nevetséges egy szexjelenet a könyvben? Műfordítókat kérdeztünk.

...

Pion István: Az áldozati szerepnek véget kellett vetni, én mondom meg, ki vagyok

...

Vida Kamilla: Írja felül a történelem ezeket a verseket!

...

Valóban az Üvöltő szelek minden idők legnagyobb szerelmi története? Kibeszélő!

Olvass!
...

Egy mágikus, képzeletbeli falu, ahol semmi sem az, aminek látszik – Olvass vele a baszk irodalom alapművébe!

Részletet mutatunk Bernardo Atxaga Obabakoak című regényéből.

...

Fel lehet dolgozni a gyerekkori bántalmazást? – Olvass bele Pion István első regényébe!

Szembe tudunk nézni a gyerekkori traumáinkkal? Olvass bele Pion István első regényébe!

...

Az utolsó nyár, amikor még nem pusztult el minden – Olvass bele a posztapokaliptikus felnövésregénybe!

Ha felnövünk, azzal a világ is elpusztul? Olvass bele Szalkai Szabó Ádám regényébe!