Nagykövetekkel hirdet támogatói kampányt a Duda Éva Társulat

Nagykövetekkel hirdet támogatói kampányt a Duda Éva Társulat

Áprilisban 20 nagykövet kampányol a tánc szabadságáért és a Duda Éva Társulatért. A Társulat egy innovatív kezdeményezést indít el: nagykövetes támogatói kampányba kezd a hosszú távú működés stabilizálására. A nagykövetek között közszereplők, a kulturális élet meghatározó képviselői és civilek egyaránt megtalálhatók. 

Könyves Magazin | 2023. április 12. |

Duda Éva idén húsz éve működik meghatározó rendező-koreográfusként a hazai és nemzetközi színházi szcénában. Többféle műfajban járatos művészként hozta létre önálló együttesét, a Duda Éva Társulatot, amely az elmúlt 14 évben Magyarország vezető független formációi közé emelkedett. A Társulat missziója a kortárs művészetek, ezen belül is a kortárstánc népszerűsítése és megismertetése új közönséggel, szélesebb társadalmi rétegekkel. Mindemellett komplexebb módon, a művészet teremtő lehetőségeit kihasználva korszerű és fenntartható szemléletmódot hirdet a legkülönbözőbb programokon keresztül. A több mint egy évtizede tartó népszerűség mögött kitartó energia és óriási csapatmunka húzódik meg.

Sajnos azonban a sok éves eredményes és látványos munka ellenére sincs szilárd talaj a szervezet lába alatt. A bizonytalanság és a pénzügyi megvonás a kulturális terület számos szegmensét érinti; a független szférában dolgozó hivatásos előadóművészeti szervezetek működési támogatása idén több mint 30%- kal csökken. A területen felhasználható egykori TAO (társasági adó, most többlettámogatás) keretösszeget pedig radikálisan, 90%-kal csökkentették a néhány évvel ezelőtti összeghez képest. A korábbi működés most végképp tervezhetetlenné vált, ezért a Társulat egy innovatív kezdeményezést indít el április elején: nagykövetes támogatói kampányba kezd a hosszú távú működés stabilizálására.

Április 5. és május 7. között 20 nagykövet kampányol a tánc szabadságáért és a Duda Éva Társulat hosszú távú építkezéséért. A kampány célja a támogatások mellett a kortárstánc népszerűsítése, valamint a szervezet célközönségének bővítése. A követes adománygyűjtés lényege, hogy a szervezet értékrendjéhez közel álló, elkötelezett emberek a társulatot képviselve támogatást gyűjtenek, kampányolnak a szervezet számára. 

„A nagykövetek felkérésekor esszenciális szempont volt, hogy hiteles embereket válasszunk. Követeink a legkülönbözőbb területekről érkeznek, azonban egy közös bennük: a kortárstánc és a művészetek iránti szeretet és elköteleződés. Büszkék vagyunk arra, hogy húsz csodálatos ember képviseli társulatunkat és elhivatottan áll ki a kortárstánc és a művészet ügye mellett!” – nyilatkozta Duda Éva a kampány indítása kapcsán.

A nagykövetek között közszereplők, a kulturális élet meghatározó képviselői és civilek egyaránt megtalálhatók. A követek között szerepel többek között Dr. Lőrinc Katalin táncművész, Nagy Ervin színész, Kentaur díszlet- és jelmeztervező, Reisz Gábor filmrendező, Farkas Iszák hegedűművész, Földes Eszter színésznő, Valuska László, a Margó Fesztivál igazgatója, Kaszás Attila riporter-producer, Epres Panni divatmodell, Csobot Adél énekes, színésznő, vagy Szilágyi Liliána Európa-bajnok úszó.

-
A Társulat hosszú távú célja a kampánnyal, hogy a nemzetközi trend mentén egy elkötelezett pártolói kört építsenek ki, amelynek segítségével szabadon alkothatnak és magas színvonalon közvetíthetik a hazai kortárs kultúrát.

A áprilisban kezdődő 30 napos kampány során a 20 nagykövet a Duda Éva Társulat biztos működéséért, a szabad táncműveszetért kampányol. 

Bővebben információt a kampányról és a nagykövetekről itt találsz 

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Erdélyi lakodalomról és diktatúráról is mesélnek a táncházmozgalom szereplői egy új kötetben

Ötvenéves lett a táncházmozgalom 2022-ben, ennek alkalmából a táncházak olyan legendás résztvevői mesélnek a kezdetekről, mint a Muzsikás, a Sebő együttes tagjai vagy Berecz András.

...
Hírek

Három könyv a tánc erejéről

Ma ünnepeljük a tánc világnapját. Az UNESCO 1982-ben döntött úgy, hogy ezt a napot hivatalosan is a tánc ünnepének kiáltja ki. A világnap alkalmából három olyan könyvet ajánlunk, ami megmutatja, mit jelent a tánc egy ember életében.

...
Hírek

Táncszínházi előadás lesz a Polaroidokból

December 30-án debütál a Trafó Stúdióban a Nem érek rá, lélegzem című produkció, amely Simon Márton Polaroidok című kötete nyomán készült.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

Hírek
...
Hírek

Murakami egy japán kísértettörténettel melegített a Nobel-bejelentésre

...
Hírek

Steinbeck kutyarágta kézirata is kalapács alá kerül

...
Beleolvasó

És te mit tennél, ha éjszaka beállítana hozzád a bátyád egy zsák pénzzel és egy hullával?

...
Beleolvasó

Szöllősi Mátyás szerint Roderik Six világa lágy, nedves, szürke purgatórium

...
Nagy

John Scalzi alázatával és a jövőbe mutató hüvelykujjal nyitott az idei Könyvfesztivál

...
Gyerekirodalom

Hétlábú paripák és jó boszorkányok bújnak elő Zalka Csenge Virág mesekönyvéből

...
Hírek

Margó Könyvek néven indít könyvsorozatot a Margó Irodalmi Fesztivál és a Helikon Kiadó

...
Hírek

Meghalt Szirtes András

...
Hírek

Egy vesszőhiba miatt ugorhat a Líra 12 milliós büntetése

A hét könyve
Kritika
Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját
...
Nagy

John Scalzi: Miért akarna bármi az emberhez hasonlóvá válni?

Miért vesz valaki templomot magának? Segít-e az alkotói válságban a zenélés? Hogyan reagálnának az emberek, ha tényleg megjelenne az igazi mesterséges intelligencia? John Scalzival, a Könyvfesztivál díszvendégével beszélgettünk. Interjú.

...
Beleolvasó

Luiz Schwarcznak a bipoláris depresszióval és a családja történetével is meg kellett küzdenie

Luiz Schwarcz Sao Paulo egyik legjelentősebb könyvkiadójának alapítója, aki Légszomj című könyvében családjáról és a bipoláris zavarral való küzdelméről is mesél. Olvass bele!

Szerzőink

...
Sándor Anna

John Scalzi: Miért akarna bármi az emberhez hasonlóvá válni?

...
Litkai Gergely

Ürge-Vorsatz Diána: Tévút, ahogy a nagy cégek áttolják a felelősséget a fogyasztókra / Mi van, ha megmentjük a világot?

...
Valuska László

Benedek Ágota felboncolt teste és az irodalmi striciskedés