Dezső András kokainos könyvét olvasták a lekapcsolt drogterjesztők is

Dezső András kokainos könyvét olvasták a lekapcsolt drogterjesztők is

A 444 szúrta ki, hogy a készenléti rendőrség a napokban lecsapott egy drogterjesztő hálózatra, a házkutatás során pedig előkerült Dezső András oknyomozó újságíró friss könyve, a Magyar kóla is.

ro | 2020. november 23. |

Dezső András a kötetben a kokain magyar történetét írja meg, és az online könyvbemutatón például elhangzott egyebek között az is, hogy alsóbb szinteken történhetnek lebukások, de az igazán nagy játékosok, a végső haszonélvezők lényegében érinthetetlenek. A könyv ugyanakkor nem leplez le senkit, mert ahogy a szerző az előszavában írja, „napjainkra olyannyira elterjedt a kokainhasználat, hogy valójában érdektelen, kik szívnak” (a könyvet egy városnéző túrán is bemutatták, erről ITT írtunk, ITT pedig bele tudtok olvasni a könyvbe).

A múlt heti akcióban a készenlétisek 15 helyszínen ütöttek rajta a hálózaton, nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le, valamint a kábítószer csomagolásához és méréséhez használatos tárgyakat, és fegyvereket is. Nem mellesleg pedig a helyszíneléskor készített képeken felbukkan Dezső András könyve, a Magyar kóla is. A szerző a 444 megkeresésére azt mondta, hogy azzal tisztában van, hogy a könyvét azok is olvassák, akikről szól, de azért meglepődött, amikor a rendőrségi videóban felbukkant a kötet.

1:36-nál érdemes figyelni:

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Hogyan kokainozik a magyar?

Magyar kóla címmel írta meg Dezső András a kokain magyarországi útját. Kívülről néztünk meg egy száz évvel ezelőtti kokainbarlangot a könyvbemutató városi sétáján, de kiderült az is, hogy ki volt Kokós Lexi.

...

A kokainbáró halála fordulópont volt a fehér méreg történetében

Dezső András újságíró a Maffiózók mackónadrágban című könyvével tavaly óriási sikereket ért el. Az ex-indexes új könyve, a Magyar kóla a kokain útját térképezi fel. Olvass bele!

...

A kokain ma már a felső tízezer helyett a középosztály drogja is

A kokain magyar történetét írta meg új könyvében Dezső András - az online bemutatón szó esett a kereskedőkről, a dél-amerikai kapcsolatfelvételekről, kiderül, mennyire van jelen a politikában a kokain és hogy milyen hatással volt a covid a kereskedelemre.

Babarczy Eszter az apja halálának értelmezésével saját magához kerül közelebb

Babarczy Eszter az apja halálának értelmezésével saját magához kerül közelebb

Az Apám meghal a hét könyve. 

Szerzőink

ta
ta

Ott Anna: Minden évben tíz friss hanggal találkozunk – ez a legizgalmasabb

Borbély Zsuzsa
Borbély Zsuzsa

Clare Leslie Hall: Hiszek a második esélyekben, de végső soron szerintem nem működnek

...

Pető Péter: Az olvasás a szabadság megőrzését jelenti

...

Péterfy Bori: Rock and rollból hazajönni hajnalban, majd másnap iskolába vinni a gyereket [Ezt senki nem mondta!]

...

Reisz Gábor: A felnőtté válás mindig egy végponttal kezdődik

Kiemeltek
...

„Ezúttal és a magyar történelemben nem először, van feladat” – Biró Zsombor Aurélt Jánossy Lajos laudálja

Biró Hogyan térdeljünk munkacímű regénye egy fiatal egyetemista öntudatra ébredése a kétharmadok Magyarországán.

...

Budapestről Romániába a legrövidebb út még mindig Franciaországon keresztül vezet

Dragomán, Bartis, Visky, Tompa és Vida mesélt román-magyar kétnyelvűségről, irodalmi közönségekről, történelemről és elnyomásról. 

...

Vecsei Márton: Tízezer mérföldet tettem meg busszal az Államokban

A menjek országa szerzője az alkotói folyamatról, tízezer mérföldes buszozásról, hagyma-elvről.