Barbra Streisand első memoárja már a kiadónál

Barbra Streisand első memoárja már a kiadónál

Novemberben jelenik meg Barbra Streisand énekes, színész és rendező visszaemlékezése, melyben a sokoldalú művész beszámol életéről és hatvan évet felölelő, számos díjjal elismert karrierjéről is.

ko | 2023. február 08. |

A My Name is Barbra című kötet a nyolcvan éves sztár hatvan évnyi pályáját és élettörténetét foglalja magában. Bár több könyv is született már a színésznő életéről, ez lesz az első, melyet saját maga jegyez.

Streisand énekesként, színészként, rendezőként és producerként is sikeres pályát tudhat maga mögött, ezt bizonyítja rengeteg elismerése:

két Oscar-, öt Emmy-, tíz Grammy-, tizenegy Golden Globe- és egy Tony-díja.

Első filmje, melyben rendezőként is bemutatkozott, a Yentl volt, ebben (nők közül elsőként) egyszerre volt producer, író és színész, és a legjobb rendezőnek járó Golden Globe-díjat is besöpörte érte. Ő volt az első női zeneszerző, aki Oscar-díjat kapott a legjobb eredeti dalért (Evergreen) az 1976-os Csillag születik című filmben.

Streisand jótékonysága is közismert, 1986-ban létrehozta a Streisand Alapítványt, hogy támogassa többek között a nők jogainak védelmét vagy a környezet megóvásáért vívott harcot.

Kiadójának (Century Books) vezetője, Ben Brusey szerint Barbara az egyik legutolsó nagy művész és ikon, könyve pedig az egyik legnagyszerűbb történet, amit a művészvilágban valaha elmeséltek.

Streisand memoárjában egy olyan hang szólal meg, mely szívből jövően őszinte, szórakoztató és feledhetetlen, pont ahogyan a színésznő legemlékezetesebb alakításai.

Forrás: The Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Paul Newman memoárja hol vicces, hol fájdalmas, de mindenekelőtt kegyetlenül őszinte

Az Egy hétköznapi ember különleges élete kitárulkozó és önelemző, szeretetteljes és őszinte, összetett és mély írás, amely új fényben tárja elénk korunk egyik legnagyobb filmsztárját, az embert, akit sokan csodáltak, de kevesen ismertek. Olvass bele!

...

Angela Merkel memoárt ír, 2024-ben jelenik meg

Az egykori német kancellár, Angela Merkel nem tétlenkedik, a világ egyik legbefolyásosabb, immáron visszavonult politikusa jelenleg ugyanis az életrajzán dolgozik.

...

Bono életének legfontosabb helyszíneiről és szereplőiről írt memoárjában

A Surrender című könyv novemberben érkezik, és szó lesz benne az énekes gyerekkoráról, a U2 felemelkedéséről és a zenekar aktivista tevékenységéről is. 

Hírek
...

Pál Dániel Levente költő nagydíjat nyert egy romániai fesztiválon

...

Kijavították Móra Ferenc csaknem száz évvel ezelőtt ejtett tollhibáját

...

Fájdalmas gyerekkori emlékek ihlették az Oscar-díjas színésznő gyerekkönyvét

...

Árulás, feketelista, remegő hangú Erdély – írók is reagáltak arra, hogy magyarellenes elnöke lehet Romániának

...

Áprilisban Nádasdyt és Esterházyt is lekörözte a pápa a Bookline-on

...

Margaret Atwood szerint veszélyben vannak a szavaink

Polc

„Meghalni is csak állva lehet” – Vérfagyasztó látlelet Hitler Németországáról

...

Knausgard bejárja a harmadik birodalmat, a Szentlélek korát

...

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

...

Hány generációra hat egy trauma? - A Long Island-i kompromisszum

...
SZÓRAKOZÁS
...

Channing Tatum egy egész jó verset írt Istenről

Az amerikai színész egy baráti felkérésre Istenről, szerelemről és bohócokról írt verset: nem sikerült rosszul. 

...

Filmmel ér véget a netflixes Heartstopper

Utolsó évad helyett filmmel kerekítik le a Heartstopper történetét. 

...

Ettől a hollywoodi színésznőtől azért váltak el, mert túl sokat olvasott

Mennyi pontosan a túl sok olvasás?