Neocore King Arthur

Artúr király legendáját dolgozta fel egy magyar videojátékfejlesztő cég

Hamarosan konzolon is elmerülhetünk Avalon világának egy egészen sötét verziójában Sir Mordredként, aki Artúr nemezise.

ki | 2023. november 14. |

A magyar NeocoreGames 2024. februárjában konzolokra is kiadja az Artúr-legendakörön alapuló legutóbbi videójátékát. A King Arthur: Knight's Tale (Artúr király: Lovagmese) című dark fantasy játék PC-verziója 2022-ben debütált, és nagy sikert aratott a kritikusok és a gamerek között is, hamarosan pedig még többen játszhatnak majd vele Xboxon és PlayStationön.

A játékban Sir Mordred, a fekete lovag a főszereplő, aki megküzdött Artúr királlyal a camlanni csatában és mindketten meghaltak.

Azonban Artúr valamiféle élőhalottként tartja rettegésben Avalon szigetét. 

A sziget úrnője, a Tó tündére ezért feltámasztja Mordredet, hogy véget vessen ennek a rémálomnak. 

A dark fantasy játék több műfaj elemeit keveri, a szerepjátékokét (RPG) és a fordulatokon alapuló taktikai játékokét. Kiválaszthatjuk, hogy melyik lovagokat ültessük a Kerekasztal köré, Merlintől Sir Lanceloton át Sir Gawainig feltűnnek a legendakör ismert alakjai. Nagy hangsúlyt kapnak benne az erkölcsi kérdések, és az, hogy a játékos hogyan dönt ezekben a helyzetekben Mordredként, nagyban befolyásolja a játék kimenetelét. Vitákat kell eldönteni, hogy a lovagok hűségesek maradjanak hozzánk, lovagi küldetéseket kell végrehajtani, miközben bejárhatjuk Avalon minden szegletét, és újjáépíthetjük Camelot várát.

Illusztráció: NeocoreGames

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Arthur királytól a keleti sárkányokig: mágiatörténeti szak indul az Exeteri Egyetemen

Az akadémiai körökben és azon kívül is egyre nagyobb az érdeklődés a mágia és az okkultizmus története iránt.

...

A Zöld Lovag leszámol azzal, amit a hősiességről gondolunk

David Lowery az Artúr-mondakör világába kalauzol, filmje titokzatos és látomásos, és végre egy olyan fantasy, ami gondol is valamit a szövegről, amit feldolgozott.

...

Merlin bandájában minden gyerek megtalálhatja a kedvenc lovagkori hősét

A Merlin és bandája sok humorral és még több érdekességgel megtűzdelve mutatja be a kiskamasz közönségnek a lovagkor legendás hőseit és az ő történetüket: Robin Hood, Arthur királyt, Siegfriedet, Jeanne D’Arcot és a sort még folytathatnánk. Frank Schwieger és Ramona Wultschner könyvében a középkor menő, a hősök pedig viccesek - és persze lehet mit tanulni tőlük.

2025 november 15.
Budapest Music Center
Mátyás utca 8.

Első alkalommal rendezi meg nonfiction könyvfesztiválját, a Futurothecát a Könyves Magazin. 2025. november 15-én a Budapest Music Centerben fellép a brit szám- és nyelvzseni Daniel Tammet, az időtudatos norvég geológus, Reidar Müller, a dán klímapszichológus, Solveig Roepstorff és a spanyol sztár agysebész, Jesús Martín-Fernández, Orvos-Tóth Noémi és Meskó Bertalan. Az olvasás segít megérteni összetettebb kérdéseket, problémákat vagy folyamatokat, amelyek a jövőnket alakítják. A Futurotheca – A jövő könyvtára olyan témákat, szerzőket és könyveket emel a fesztivál középpontjába, amelyek megismerésével olvasóként alakíthatjuk a jövőnket.

Program

Támogatók
A hét könyve
Kritika
Elif Shafak új regénye szerteágazó tanmese vagy torokszorító látlelet a jelenről?
Dr. Meskó Bertalan: Mindenkinek van jövőbeli Énje, csak nem beszélget vele, el kell kezdeni! // Futurotheca 01.

Dr. Meskó Bertalan: Mindenkinek van jövőbeli Énje, csak nem beszélget vele, el kell kezdeni! // Futurotheca 01.

Ez a Futurotheca, a Könyves Magazin nonfiction könyvekkel foglalkozó podcastje. Műsorvezető: Valuska László.

Kiemeltek
...

Valuska László: A kultúrában mindig van választásunk, és mindig tehetünk fel kérdéseket

Valuska László a Margó Könyvek podcast legújabb vendége.

...

10 dolog, amit minden könyvmolynak ki kellene próbálnia egyszer

Mi a titkos könyves álmod?

...

„A nőknek jól jön a férfi segítség” – Dora Čechova cseh író az új novelláskötetéről

A szerzővel az Őszi Margón interjúztunk orosz néplélekről, inspirációról és egy családi tragédiáról.