Kiadják Alan Rickman naplóit

25 éven át írt naplót Alan Rickman, személyes feljegyzéseit pedig hamarosan mi is elolvashatjuk. A jogokat a Canongate szerezte meg, a megjelenést 2022-re tervezik.

fk | 2020. november 24. |

A 2016-ban elhunyt Alan Rickman igazi színészlegenda volt. A legtöbben talán a Harry Potter-sorozat Perselus Pitonjaként emlékeznek rá, de a Robin Hoodban vagy az Értelem és érzelemben is fontos szerepeket játszott, nem is beszélve a Drágán add az életedről, Hans Gruber az egyik első híresebb figurája volt.

Rickman 25 éven át vezetett naplót és több mint 27 kézzel írott kötetet hagyott maga után. Ezt tervezi kiadni 2022-ben a Canongate, feljegyzései egy kötetben, The Diaries of Alan Rickman címmel jelennek majd meg. A kötetet Alan Taylor szerkeszti.

Alan Rickman egyszer azt mondta, a tehetség a gének és a felelősség ütközéséből születik meg. Ilyen és ehhez hasonló gondolatokat jegyzett fel a naplóiban, amelyekben személyes életérőről, barátairól, politikáról alkotott véleményéről és mindennapjairól is írt. Utóbbi számunkra azt jelenti, hogy feljegyzésein keresztül számos izgalmas forgatás – például a Harry Potter-filmek vagy a Galaxis útikalauz stopposoknak – kulisszái mögé is betekinthetünk általa.

via The Guardian

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Harry Potter és Perselus Piton veszedelmes viszonya

...

Hamarosan szabadon kalandozhatunk Harry Potter varázsvilágában - itt a Hogwarts Legacy videojáték előzetese

Talán te is ábrándoztál már a Harry Potter-könyvek olvasása közben arról, milyen jó lenne talárba bújva és varázspálcát ragadva a varázsvilág részesévé válni? Hamarosan szabadon kalandozhatunk a Harry Potter-univerzum nyílt világú videojátékában. Nézz bele a Hogwarts Legacy előzetesébe!

...

Akik elhozták Magyarországra Harry Pottert

Hogyan figyeltek fel a Harry Potterre, miért magyar grafikusok tervezték az első kiadás borítóját, és miért nem köszönt nekik egy ideig a szomszédjuk? Gábor Anikóval és Balázs Istvánnal, az Animus alapítóival szakmai megérzésekről, támadásokról és sikerekről is beszélgettünk.

Gyerekirodalom
...

„Nem jöhetnek rá, hogy nem ember vagyok” – folytatódnak az alakváltó gyerekek kalandjai, olvass bele!

Olvass bele a Woodwalkers második részébe!

...

Amikor Hitler ellopta a rózsaszín nyuszimat: olvass bele a valaha írt egyik legfontosabb gyerekkönyvbe!

 Judith Kerr német származású brit szerző a saját és családja történetét írta meg gyerekkönyvében.

...

A gyerekek új barátai a született újrahasznosítók, a Kacatkák

Sally Gardner kétrészes könyvsorozatából sok mindent megtudunk a tengerek élővilágáról is, és arról, miért használjuk tévesen a „szemét” kifejezést. 

Kiemeltek
...

5 író, aki gyilkosság áldozata lett

Shakespeare kortársaitól a 2000-es évekig.

...

Nádasdy Ádám: A melegeknél fontosabb problémái is vannak Magyarországnak

Nádasdy Ádám mesélt nekünk angliai élményeiről, a Covid-időszakról, de szó esett politikáról is.

...

Az erdő gyógyít és kisimít – ezért töltsünk minél több időt a természetben!

Amekkora közhely, akkora igazság, hogy a természetnek gyógyító ereje van. Litkai Gergely Bükki Tamás erdőmeditáció oktatóval beszélgetett.